Tragedia w Bełchatowie

PGE GKS Bełchatów zremisował z Jagiellonią Białystok 1:1 (0:0) w meczu 29. kolejki T- Mobile Ekstraklasy. Ostatnie minuty meczu okazały się ponownie zmorą bełchatowian, którzy spadli na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Kilka dni temu PGE GKS stracił zwycięstwo za sprawą Grzegorza Rasiaka, a w meczu o wszystko przed własną publicznością bełchatowian zwycięstwa pozbawił inny eks- reprezentant Polski Euzebiusz Smolarek. Mecz ze względu na padający deszcz rozpoczął się z prawie godzinnym opóźnieniem. Mimo ciężkich warunków spotkanie było bardzo żywiołowe. Oba zespoły starały się zdobyć szybko bramkę. Do przerwy kibice zgromadzeni na trybunach goli nie zobaczyli. Po zmianie stron przed sporą szansą na zmianę wyniku stanęli goście. Po centrze Alexisa Norambueny na bramkę bełchatowian główkował Karol Mackiewicz. Wydawało się, że piłka minie po koźle bramkę gospodarzy, ale ta stanęła w kałuży, doskoczył do niej Tomasz Kupisz, ale Emilijus Zubas skutecznie interweniował. W 55. minucie Szymon Sawala uderzeniem głową na bramkę zamienił kapitalne dośrodkowanie Łukasza Madeja z lewej strony boiska. Strata bramki wyraźnie rozdrażniła Jagiellonię, która nie potrafiła znaleźć recepty na pokonanie defensywy gospodarzy. PGE GKS mógł pójść za ciosem, ale strzał z dystansu Patryka Rachwała na raty obronił Łukasz Skowron. Prawdziwy szok kibice miejscowych przeżyli w doliczonym czasie gry. Po centrze Adama Dźwigały z prawej strony Emilijus Zubas nie złapał piłki, ta zginęła w kałuży przed jego bramką, nie udało się jej wybić Raulowi Gonzalezowi i Euzebiusz Smolarek wpakował ją do siatki. Brunatni stracili gola i chwilę później sędzia zakończył pojedynek. Po tym remisie bełchatowianie spadli na ostanie miejsce w tabeli i będą mieli duże problemy, aby utrzymać się w T- Mobile Ekstraklasie.

PGE GKS Bełchatów – Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)
Bramki: Szymon Sawala 55 – Euzebiusz Smolarek 90+1

Bełchatów: Emilijus Zubas – Raul Gonzalez Guzman, Seweryn Michalski, Maciej Wilusz, Rafał Kosznik – Mateusz Mak (80′ Krzysztof Michalak), Szymon Sawala ż, Grzegorz Baran, Kamil Wacławczyk – Łukasz Madej, Bartłomiej Bartosiak (46′ Patryk Rachwał ż).

Jagiellonia: Łukasz Skowron – Alexis Norambuena, Michał Pazdan, Ugochukwu Ukah, Jonatan Straus – Rafał Grzyb, Tomasz Bandrowski (85′ Adam Dźwigała), Tomasz Kupisz, Maciej Gajos (72′ Dawid Plizga) – Dani Quintana, Karol Mackiewicz (83′ Euzebiusz Smolarek).

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)