Niespodzianki w IV lidze

Sypnęło niespodziankami w 32. kolejce IV ligi łódzkiej. Swoje mecze przegrali pretendenci do awansu: LKS Kwiatkowice i Mechanik Radomsko. Pewną wygraną odnotował KS Paradyż umacniając się na prowadzeniu.

Paradyżanie pokonali przed własną publicznością Zawiszę Pajęczno 3:0 (1:0). Zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe ale tuż przed przerwą rzutu karnego nie wykorzystał supersnajper miejscowych Marcin Mirecki. „Miro” zrehabilitował się po przerwie pokonując golkipera Zawiszy w 77. minucie spotkania. Wynik spotkania na 3:0 ustalił Łukasz Grzybek.

Sensacja w Radomsku. Miejscowy Mechanik przegrał z Włókniarzem Pabianice 2:3 (0:2). Po pierwszej połowie pabianiczanie prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Grzegorza Gorącego. Gospodarze w drugiej połowie właściwie nie schodzili z połowy rywala. W 51. minucie Przemysław Szewczyk zdobył kontaktowego gola. Włókniarz rozstrzygnął mecz w ostatnim kwadransie skuteczną kontrą. Mechanikowi na otarcie łez pozostała bramka Marcina Zimonia.

Zapowiadając środowe mecze pisaliśmy o tym, że ciężko będzie wiceliderowi z Kwiatkowic o punkty na gorącym terenie w Strykowie. Zjednoczeni udowodnili, że na własnym boisku trudno ich ograć i pokonali drużynę Antoniego Dąbrowskiego 2:0 (1:0).

Wysokie zwycięstwo w Zgierzu odniosła piotrkowska Concordia, która rozbiła miejscowego Włókniarza 5:1. Trzy gole w tym meczu dla zwycięzców zdobył Amadeusz Staniszewski.