Lechia w rundzie wstępnej

Lechia Tomaszów lepsza od drugoligowego MKS Kluczbork. W spotkaniu rundy przedwstępnej Pucharu Polski tomaszowianie wygrali 2:1 (1:0). Bramki dla drużyny Aleksandara Majicia zdobyli: Klaudiusz Król i Daniel Potakowski.

Klaudiusz Król otworzył wynik meczu w 44. minucie. Piłkarze z Kluczborka wyrównali w drugiej połowie (Piotr Burski – 68. minuta) i wydawało się przez moment, że kibice będą świadkami dogrywki. W 81. minucie zwycięskiego gola zdobył jednak Daniel Potakowski. Stadion oszalał ze szczęścia.

To było naprawdę dobre spotkanie. Zdecydowanie lepiej zaprezentowaliśmy się w tym meczu niż w finale wojewódzkim z GKS Bełchatów – powiedział członek zarządu Lechii Adam Król.

W Lechii zadebiutował król strzelców IV ligi łódzkiej Marcin Mirecki. Nie strzelił bramki, ale popisał się asystą przy decydującej bramce. W opinii Adama Króla popularny „Miro” zagrał bardzo dobry mecz.

Lechia Tomaszów – MKS Kluczbork 2:1 (1:0)
Bramki: Klaudiusz Król 44, Daniel Potakowski 81 – Piotr Burski 68

Lechia: Chachuła – Polit (68′ Piechna), Dolot, Cyran, Milczarek – Potakowski, Witczak (70′ Morgaś), Szymczak, Mirecki – Król, Rakowski (88′ Tonowicz).

W rundzie wstępnej rywalem Lechii będzie Chrobry Głogów. Mecz zostanie rozegrany 17 lipca w Tomaszowie.