Visnjakovs dał awans

Widzew Łódź awansował do 1/8 finału Pucharu Polski. Łodzianie w wyjazdowym spotkaniu wygrali z Ursusem Warszawa 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola zdobył Eduards Visnjakovs (na zdjęciu) już w 3. minucie spotkania.

Była to jedyna bramka, która padła w tym spotkaniu. Gospodarze od 83. minuty grali w osłabieniu. Boisko z powodu czerwonej kartki musiał opuścić Rafał Zaborowski. Trener Radosław Mroczkowski dał pograć zmiennikom. Na placu gry pojawili się zawodnicy, którzy ostatnio rzadziej pojawiali się na murawie. Nie zabrakło jednak kilku zawodników z podstawowego składu.

Łodzianie w 1/8 finału Pucharu Polski zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz. Na tym etapie o awansie do kolejnej fazy rozgrywek decydować będą dwa spotkania. Pierwsze z nich zaplanowano na 22 października, a drugie na 5 listopada.

Ursus Warszawa – Widzew Łódź 0:1 (0:1)
Bramki: Eduards Visnjakovs 3

Widzew: Maciej Krakowiak – Patryk Stępiński, Thomas Phibel, Piotr Mroziński, Jakub Bartkowski – Marcin Kaczmarek, Krystian Nowak, Princewill Okachi (46′ Bartłomiej Kasprzak), Veljko Batrović (66′ Mariusz Rybicki), David Kwiek (46′ Tomasz Kowalski) – Eduards Visņjakovs.