Jutrzenka lepsza od Startu

Jutrzenka Warta wygrała ze Startem Brzeziny 4:1 (3:1) w meczu zamykającym 3. kolejkę spotkań IV ligi łódzkiej. Gospodarze losy pojedynku rozstrzygnęli w pierwszej odsłonie, kiedy strzelili rywalom trzy bramki. Dla Jutrzenki była to pierwsza wygrana w tym sezonie.

Jutrzenka rozpoczęła od mocnego uderzenia. W 8. minucie po silnie bitym rzucie rożnym, Mariusza Jatczaka mocnym uderzeniem głową pokonał Mariusz Maraszek. Po tej stracie piłkarze z Warty się rozluźnili. Gościom udało się to wykorzystać. W 17. minucie po zamieszaniu w polu karnym, silnym i technicznym strzałem pod poprzeczkę Paweł Swaczyna doprowadził do remisu. Taki rezultat długo się nie utrzymał. Jutrzenka po przeprowadzeniu kilku akcji ponownie wyszła na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Robert Jarecki. Jeszcze przed przerwą padła trzecia bramka dla gospodarzy. Strzelcem okazał się Michał Kaczmarek. W drugiej połowie w ekipie gości doszło do kilku zmian, które wpłynęły na przebieg meczu. Start próbował odrabiać straty, ale nie potrafił wykorzystać nadarzających się okazji. Kontrolująca pojedynek Jutrzenka nastawiła się na grę z kontry. Po jednej z nich w 77. minucie Artur Wolny strzelił czwartą bramkę i ustalił końcowy rezultat na 4:1.

Jutrzenka Warta – Start Brzeziny 4:1 (3:1)
Bramki: Mateusz Maraszek 8, Robert Jarecki 25, Michał Kaczmarek 45, Artur Wolny 77 – Paweł Swaczyna 17

Jutrzenka: Kwiatkowski – Pawlak, Szmidt, Kulczyński, Kaczmarek – Dzieran, Sosnowski, Maraszek, Kaczmarek – Jarecki, Stępiński, rezerwa: Wojciechowski, Valente, Wolny, Badowski, Jezierski, Sajda, Jędrzejczak.

Start: Jatczak – Lech, Acela, Skołd, Stajewski – Borowski, Swaczyna, Grzywacz, Szubert, Kaźmierczak – Knera, rezerwa: Klimczak, Walczak, Mikołajczyk, Nowak, Dudka.