Widzew rozbity w Gliwicach

Wysoką porażką 0:3 (0:2) zakończyło się spotkanie Widzewa Łódź z Piastem Gliwice. Łodzianie do przerwy przegrywali już dwoma golami, a w drugiej połowie grali w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Maciej Mielcarz.

W 7. minucie przed szansą stanął Eduards Visnjakovs, ale kapitalną interwencją popisał się Dariusz Trela. Chwilę później było groźnie po dośrodkowaniu Aleksejsa Visnjakovsa. Ponownie na wysokości zadania stanął golkiper gospodarzy. Z każdą kolejną minut Piast zaczął coraz śmielej atakować. W 19. minucie, po centrze w pole karne, z rzutu wolnego Macieja Mielcarza głową pokonał Csaba Horvath i gliwiczanie objęli prowadzenie. Gospodarze poszli za ciosem i sześć minut później prowadzili już 2:0. Po podaniu Kamila Wilczka z ostrego kąta pewnym strzałem popisał się Ruben Jurado. To trochę podcięło skrzydła łodzianom, którzy starali się jeszcze przed przerwą częściowo odrobić straty. Najlepszą okazję na kontaktową bramkę miał Veljko Batrović, ale jego strzał z lewej nogi z pola karnego powędrował nad poprzeczką.

Katastrofalnie zaczęła się dla gości druga odsłona. W 53. minucie za faul przed polem karnym czerwoną kartką ukarany został Maciej Mielcarz. Oprócz golkipera boisko opuścił Veljko Batrović, a w bramce Widzewa pojawił się Maciej Krakowiak. Pięć minut później debiutant musiał wyciągać piłkę z siatki. Po dośrodkowaniu Tomasza Podgórskiego z rzutu rożnego celnie główkował Csaba Horvath. Widzew nie był w stanie od tego momentu przeprowadzić groźnej akcji ofensywnej. Gliwiczanie natomiast chcieli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie więcej bramek w Gliwicach już nie padło i gospodarze odnieśli pewne i zasłużone zwycięstwo.

Piast Gliwice – Widzew Łódź 3:0 (2:0)
Csaba Horvath 19, 58, Ruben Jurado 25

Piast: Dariusz Trela – Damian Zbozień, Csaba Horvath, Jan Polak ż, Adrian Klepczyński – Mateusz Matras, Carles Martinez, Matej Izvolt (83′ Bartosz Szeliga), Tomasz Podgórski (89′ Patrick Dytko) – Ruben Jurado, Kamil Wilczek (76′ Rabiola).

Widzew: Maciej Mielcarz cz 53′ – Lewon Hajrapetjan, Jonathan de Amo ż (46′ Krystian Nowak), Kevin Lafrance, Patryk Stępiński – Marcin Kaczmarek (30′ Alex Bruno), Povilas Leimonas ż, Princewill Okachi, Veljko Batrović (56′ Maciej Krakowiak), Aleksejs Visnakovs – Eduards Visnjakovs.

Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).