Orzeł wzniósł się na wyżyny

Piłkarze Orła Łódź występujący w Lidze Wojewódzkiej imienia Jerzego Michałowicza przerwali złą serię. W sobotnie przedpołudnie rozgromili na swoim boisku KS Paradyż 10:0 (5:0). Już po dziewięciu minutach tego spotkania gospodarze prowadzili 3:0.

Wszystkie trzy bramki padły po prostopadłym podaniu i wyjściu napastnika na czystą pozycję. Pierwsze dwie strzelił Michał Zieliński, a trzecią Mateusz Jaworski. W tym momencie gra się uspokoiła i dopiero pod koniec pierwszej połowy Orzeł zadał kolejne ciosy. Najpierw Jaworski powalczył o piłkę w polu karnym gości i głową pokonał bramkarza, potem Jakub Rzeźnicki po dośrodkowaniu Kamila Klimczaka wykończył akcję ładnym strzałem pod poprzeczkę.

Druga połowa to także dominacja gospodarzy, którzy raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką Paradyża. Bardzo dobrze współpracowali ze sobą napastnicy Jaworski i Zieliński. Oni też podzielili się łupem bramkowym. Zieliński zdobył trzy bramki, a Jaworski dwie. Piłkarze z Paradyża starali się walczyć, ale widać było, że w ich drużynie jest wielu młodszych zawodników (rocznik 2000 i 2001) i fizycznie nie są w stanie dorównać łodzianom. Jednak nie powinni się zniechęcać, gdyż gra w lidze wojewódzkiej to znakomita okazja do zdobycia piłkarskiego doświadczenia, które wkrótce może już procentować.

Link do filmu

Orzeł Łódź – KS Paradyż 10:0 (5:0)
Bramki: Michał Zieliński 5, 8, 44, 69, 80, Mateusz Jaworski 9, 30, 55, 57, Jakub Rzeźnicki 31

Orzeł: Połomski – Seweryński (70′ Lisiak), Zając, Suskiewicz, Woźniak (70′  Suchorzewski) – Rzeźnicki (41′  Szymański), Klimczak, Łukasiewicz, Zych (70′ Serafinowicz) – Jaworski, Zieliński
Trener: Paweł Szewczyk

Paradyż: Zdulski – Truszkowski, Jabłoński, Zalewski (56′ Bogobowicz), Maksymilian Kędziora (77′ Marek Kędziora), Gwadera (51′ Mędrecki), Majewski, Nebelski (41′ Szalla), Giełzak (30′ Latański) – Piwowarczyk (77′ Zalewski), Ziółkowski.
Trener: Marek Polinceusz

Relacja, zdjęcia i film: Paweł Woźniak