Gal Gaz nadal z kompletem

Piłkarze Gal Gazu Galewice odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem lider sieradzkiej klasy okręgowej nie dał żadnych szans LKS Kobierzycko i wygrał 3:0 (1:0). Galewiczanie w dziewięciu spotkaniach zanotowali komplet zwycięstw i z ośmioma punktami przewagi nad MLKS Konopnica zajmują pierwsze miejsce.

Pierwsza odsłona nie zapowiadała spokojnej wygranej gospodarzy. Piłkarze z Kobierzycka doskonale grali w obronie i starali się często kontrować. Galewiczanie mieli problemy z przeprowadzeniem bramkowych sytuacji. Dopiero w 43. minucie do siatki gości trafił Rafał Wróbel i do przerwy Gal Gaz prowadził 1:0. Bramka uspokoiła trochę grę piłkarzy z Galewic na początku drugiej odsłony. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, a w ostatnim kwadransie zdołali strzelić rywalom jeszcze dwa gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Mariusz Kalemba, a później końcowy rezultat ustalił Mateusz Poprawa.

Nie ma chyba już żadnych złudzeń kto w obecnym sezonie jest najpoważniejszym kandydatem do awansu do IV ligi. Gal Gaz wygrał już z dwoma bardzo silnymi drużynami, które mogły realnie zagrozić w walce o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

Gal Gaz Galewice – LKS Kobierzycko 3:0 (1:0)
Bramki: Rafał Wróbel 43, Mariusz Kalemba 78, Mateusz Poprawa 89