Mechanik postraszył Lechię

Po emocjonującym spotkaniu piłkarze Lechii Tomaszów wywalczyli awans do fazy wojewódzkiej piłkarskiego Pucharu Polski. Podopieczni Aleksandara Majicia okazali się lepsi od Mechanika Radomsko. Ostatni zespół w tabeli III ligi postraszył jednak tomaszowską drużynę.

Faworytem spotkania była Lechia. Piłkarze z Tomaszowa wygrali przecież poprzednią edycję wojewódzkiego Pucharu Polski i przeszli dwie pierwsze rundy centralnych rozgrywek. Mechanik przyjechał jednak na stadion braci Gadajów z zamiarem sprawienia niespodzianki. Na taką zanosiło się po pierwszej połowie. Bramka Przemysława Szewczyka dała bowiem prowadzenie gościom. Lechia w drugiej połowie rzuciła się do szaleńczych ataków. Długo nie mogła jednak zdobyć wyrównującego gola. Sztuka ta udała się dopiero w 73. minucie kiedy bramkarza Mechanika pokonał Kamil Cyran. W końcówce regulaminowego czasu gry oba zespoły miały szansę na zdobycie zwycięskiego gola. Bramka jednak nie padła i sędzia Tomasz Haładaj zarządził dogrywkę. W niej również pierwszy zdobył bramkę Mechanik. Już w 4. minucie doliczonego czasu gry Artura Holewińskiego pokonał Jakub Tazbir. Chwilę później na 2:2 wyrównał Kacper Rakowski. W drugiej części dogrywki Lechia przesądziła sprawę awansu. Po raz drugi do siatki rywala trafił Cyran i ta bramka okazała się decydująca. Mechanikowi za dzielną postawę należą się jednak ogromne brawa. Niewiele brakowało aby ligowy outsider sprawił ogromną niespodziankę.

Lechia Tomaszów –  Mechanik Radomsko 3:2 (1:1, 0:1)
Kamil Cyran 73, 113, Kacper Rakowski 96 – Przemysław Szewczyk 24, Jakub Tazbir 94

Lechia: Holewiński –  Milczarek, Matysiak, Cyran (116′ Iwańczuk), Dolot – Kubiak (91′ Tonowicz), Król, Witczak (68′ Piechna), Stańdo (46′ Potakowski), Rakowski – Mirecki.
Trener: Aleksandar Majić

Mechanik: Mateusz Antczak – Nowak (75′ Michał Dryja), Frączyk, Łukasz Dryja, Michalski – Adam Olejnik, Antczak (69′ Jakub Tazbir), Kornacki, Radowicz, Szewczyk (101′ Kociuga) – Walioszczyk.
Trener: Dariusz Frączyk (grający).

Sędziował: Tomasz Haładaj (Bełchatów).

Źródło: własne, lechia1923.pl