MKS ma żelazną defensywę

MKS Zduńska Wola wygrał kolejne spotkanie w II grupie sieradzkiej klasy A. Tym razem zduńskowolanie pokonali na własnym boisku LKS Zapole 2:0 (0:0). Zespół ze Zduńskiej Woli po raz kolejny nie stracił bramki dzięki znakomitej postawie defensywy.

Początek meczu należał do drużyny gospodarzy i już w 11. minucie Mariusz Juszczak dostał prostopadłe podanie od Przemysława Pawłowskiego po czym bez problemu pokonał bramkarza gości. W kolejnych minutach gra się ustabilizowała, a mecz wyrównał. W drugiej połowie goście mieli trzy dogodne sytuacje do strzelenia bramki, ale bardzo dobrze spisywała się linia obrony MKS, w której grali Wojciech Sopur, Mateusz Witczak, Marcin Piotrowski i Mateusz Marczewski. Znakomicie w bramce spisywał się też Damian Kruk. W końcowych minutach Przemysław Pawłowski strzałem z około dwudziestu metrów pokonał bramkarza gości i ustalił wynik meczu na 2:0. Nadmienić trzeba, że MKS stracił najmniej bramek po piętnastu meczach, a bilans bramkowy to 42 bramki strzelone i 11 straconych. Do zakończenia rundy jesiennej zostały do rozegrania jeszcze tylko dwa mecze.

MKS Zduńska Wola – LKS Zapole 2:0 (1:0)
Bramki: Mariusz Juszczak 11, Przemysław Pawłowski 88

MKS: Damian Kruk – Wojciech Sopur, Mateusz Witczak, Marcin Piotrowski, Mateusz Marczewsk, Michał Pawlak, Łukasz Rakowski, Tomasz Wolski, Mariusz Juszczak, Przemysław Pawłowski, Michał Pietrzykowski, Dawid Ciesielski, Dawid Kępniak, Tomasz Bednarek, Radomir Kaniewski, Łukasz Kosiński, Cezary Kubiś.

Źródło: Lech Kulma