Pechowa porażka Pelikana

Pelikan Łowicz przegrał ze Stalą Mielec 0:1 (0:0) w meczu 16. kolejki II ligi wschodniej. Po dobrym spotkaniu łowiczanie musieli uznać wyższość rywali. Tym samym podopieczni Grzegorza Wesołowskiego nie opuścili strefy spadkowej.

Przez pierwszy kwadrans gra z obu stron była spokojna. Pelikan częściej utrzymywał się przy piłce, a swoje akcje próbował rozgrywać środkiem boiska. Goście starali się stworzyć zagrożenie strzałami z dystansu, ale albo robili to niecelnie albo pewnie interweniował Adrian Olszewski. Pierwszą groźną akcję łowiczanie przeprowadzili po niecałym kwadransie zmagań. Strzał z ostrego kąta Macieja Wyszogrodzkiego zdołał odbić Wojciech Daniel. Chwilę później po podaniu Patryka Pomianowskiego ponownie przed szansą stanął Maciej Wyszogrodzki, ale znów nie udało mu się pokonać golkipera gości. W odpowiedzi doskonałą okazję miał Sebastian Łętocha, ale napastnik Stali nie trafił w piłkę. W 32. minucie po indywidualnej akcji sam na sam z bramkarzem wyszedł Paschal Ekwueme. Czarnoskóry napastnik został jednak w ostatniej chwili zatrzymany przez Wojciecha Daniela. Od tego momentu gra przeniosła się w środkową strefę boiska i do szatni obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej części spotkanie było zdecydowanie bardziej żywiołowe, a tempo o wiele szybsze. Akcje bardzo szybko przenosiły się z jednej strony boiska na drugą. Pelikan starał się długo rozgrywać swoje akcje, ale często w decydujących momentach tracił piłkę. Od 60. minuty walka toczyła się głównie w środku pola i tempo meczu wyraźnie spadło. Moment spokoju wykorzystali goście. Nieoczekiwanie w 79. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego drogę do siatki znalazł Sebastian Duda i Stal objęła prowadzenie. Łowiczanie szybko starali się odrobić straty, ale rywale cofnęli się do defensywy i nastawili na masową obronę. Najlepszą okazję na wyrównującego gola miał Mariusz Solecki, ale z pięciu metrów nie trafił w bramkę. Ptaki przegrały po dobrym meczu ze Stalą i nie wykorzystały szansy na wydostanie się ze strefy spadkowej.

Pelikan Łowicz – Stal Mielec 0:1 (0:0)
Bramki: Sebastian Duda 79

Pelikan: Olszewski – Domińczak, Dremliuk, Brodecki, Gołuch – Wyszogrodzki ż, Kowalczyk, Pomianowski (86′ Kosiorek), Adamczyk – Solecki, Ekwueme (74′ Bojańczyk).

Stal: Daniel ż – Podstolak, Duda ż, Załucki, Getinger – Kościelny, Skiba (88′ Pruchnik), Kardyś, Domański – Buszyński, Łętocha.

Sędziował: Damian Skórka (Koszalin)