Kary dla Zabostowa Dużego

Wydział Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Skierniewicach ukarał Victorię Zabostów Duży walkowerem i jednocześnie nałożył na zawodnika tego klubu Łukasza Okraskę karę półrocznej dyskwalifikacji. Jest to efekt incydentu do jakiego doszło dwa tygodnie temu podczas wyjazdowego meczu Victorii z Fenixem Boczki.

Spotkanie zostało przerwane i ostatecznie zakończone około 80. minuty meczu po tym jak zawodnik gości Łukasz Okraska zasiadający na ławce rezerwowych podszedł do asystenta sędziego i naruszył jego nietykalność. Dodajmy, że Victoria prowadziła wtedy 3:0. Związek piłkarski w Skierniewicach zdecydował się na ukaranie klubu z Zabostowa Dużego walkowerem i półroczną dyskwalifikacją dla prowodyra całego zajścia. – Wydział Dyscypliny ukarał klub walkowerem oraz zdyskwalifikował na pół roku zawodnika Victorii Zabostów Duży Łukasza Okraskę, który znieważył sędziego i doprowadził do przerwania zawodów – poinformował Tadeusz Kruk, wiceprezes OZPN Skierniewice.

Walkower diametralnie zmienił sytuację walczących o awans do klasy A piłkarzy z Zabostowa Dużego. Victoria spadła na piąte miejsce i ma na swoim koncie 21 punktów. Do prowadzącej Olimpii Niedźwiady zabostowianie tracą pięć oczek.