Smutny powrót z Białegostoku

Widzew Łódź przegrał z Jagiellonią Białystok 0:1 (0:0) w  spotkaniu 21. kolejki T- Mobile Ekstraklasy. Podopieczni Rafała Pawlaka nie sprawili niespodzianki i nie przełamali fatalnej serii bez wygranej na wyjeździe. Kolejna porażka oznacza, że łodzianie przezimują na ostatniej pozycji w tabeli.

W pierwszych minutach tego pojedynku lepsze wrażenie zrobili piłkarze Widzewa. Goście przeprowadzili dwie ciekawe akcje, które ostatecznie zostały zatrzymane przez defensorów Jagiellonii. Po kwadransie gry spotkanie się wyrównało i gospodarze starali się zaskoczyć podopiecznych Rafała Pawlaka. Nie przyniosło to żadnego korzystnego rezultatu. To  widzewiacy mieli lepsze sytuacje. W 25. minucie znakomitą okazję na bramkę zmarnował Eduards Visnjakovs, który mając przed sobą tylko golkipera trafił obok słupka. Chwilę później po uderzeniu Aleksejsa Visnjakovsa futbolówka odbiła się od poprzeczki. Po tych atakach łodzianie cofnęli się do defensywy i umiejętnie bronili. Jagiellonia nie miała pomysłu na przedarcie się przez linię obronną gości. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron gospodarze zdecydowanie ruszyli do ataku. Zepchnięci do defensywy łodzianie zaczęli się gubić i popełniać coraz więcej błędów. Momentami piłkarze z Łodzi bronili się wszystkimi zawodnikami na własnej połowie nastawiając się przede wszystkim na grę z kontry. Jagiellonia częściej utrzymywała się przy piłce i długo rozgrywała swoje akcje. Gospodarze nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na pokonanie Macieja Mielcarza. Dopiero w 78. minucie uczynił to Maciej Gajos. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego i zgraniu od Ugo Ukaha wbił piłkę głową do siatki. Gol zdecydowanie uspokoił Jagiellonię, która już do końca broniła korzystnego rezultatu. Niestety kolejne wyjazdowe spotkanie Widzewa zakończyło się porażką.

Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 1:0 (0:0)
Bramki: Maciej Gajos 78

Jagiellonia: Krzysztof Baran – Jakub Tosik, Ugochukwu Ukah, Martin Baran ż, Giorgi Popchadze – Michał Pazdan, Rafał Grzyb (61′ Bekim Balaj), Alexis Norambuena, Dani Quintana (90+2′ Paweł Drażba) – Dawid Plizga ż, Mateusz Piątkowski (76′ Maciej Gajos).

Widzew: Maciej Mielcarz – Rafał Augustyniak, Krystian Nowak, Piotr Mroziński – Aleksejs Visnjakovs (82′ Mariusz Rybicki) – Princewill Okachi ż, Bartłomiej Kasprzak ż, Veljko Batrović (69′ Patryk Stępiński), Marcin Kaczmarek, Alen Melunović ż – Eduards Visnjakovs.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)