Albańczyk strzelił i zostaje

Piłkarze Widzewa Łódź odnieśli pierwsze zwycięstwo podczas zgrupowania w Uniejowie. Łodzianie rozbili 4:0 (1:0) drugoligowego Radomiaka Radom. Czwartą z bramek dla podopiecznych Artura Skowronka strzelił zawodnik testowany, Albańczyk Gela Xhevdet.

Przewaga w całym spotkaniu należała do łodzian. Radomianie rzadko gościli pod polem karnym Widzewa. W 33. minucie wynik otworzył Eduards Visnjakovs i to gospodarze do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron Widzew dołożył kolejne trzy trafienia. Najpierw w 56. minucie na listę strzelców wpisał się drugi z braci Visnjakovsów Aleksejs, a 63. minucie na 3:0 podwyższył Bartłomiej Kasprzak. Końcowy rezultat ustalił testowany Albańczyk Gela Xhevdet. Oprócz niego na murawie z nowych graczy zaprezentowali się Yani Urdinov i Tudor Christow. Wiadomo już, że Xhevdet i Urdinow dostaną kolejne szanse zaprezentowania swoich umiejętności. Bułgar Christow będzie natomiast musiał szukać innego pracodawcy.

Widzew Łódź – Radomiak Radom 4:0 (1:0)
Bramki: Eduards Visņjakovs 33, Aleksejs Visņjakovs 56, Bartłomiej Kasprzak 63, Gela Xhevdet 81

Widzew: Maciej Krakowiak (46′ Patryk Wolański) – Marcin Kikut, Krystian Nowak (68′ Maksymilian Rozwandowicz), Piotr Mroziński (68′ Patryk Stępiński), Yani Urdinov (46′ Marcin Kaczmarek) – Aleksejs Visņjakovs (62′ Christow), Kevin Lafrance (46′ Rafał Augustyniak), Bartłomiej Kasprzak (68′ Arkadiusz Kasperkiewicz), Veljko Batrović (68′ Michał Jonczyk), Mariusz Rybicki (62′ Xhevdet) – Eduards Visņjakovs (68′ Łukasz Staroń).

Źródło: widzewiak.pl, Foto: widzew.pl