Porażka MKS z Mszczonowianką

Porażką 0:1 (0:1) zakończyło się kontrolne spotkanie MKS Kutno (III liga łódzko- mazowiecka) z Mszczonowianką Mszczonów (IV liga mazowiecka, grupa południowa). Pojedynek odbył się na obiekcie MOSiR w Łowiczu, a jedynego gola dla gości zdobył w drugiej połowie Kamil Łojszczyk.

Oba zespoły sobotni spring rozgrywały w trudnych warunkach. – Warunki delikatnie mówiąc były ekstremalne. Temperatura powietrza wynosiła poniżej -12 stopni. Mimo, że boisko było bardzo dobrze przygotowane jak na tę porę roku to poczynaniami na boisku rządził przypadek. Po jednym z nich straciliśmy bramkę – tłumaczy Andrzej Królak, kierownik MKS Kutno.

Sztab szkoleniowy bardzo pozytywnie ocenił występ młodych zawodników oraz testowanych graczy. Przypomnijmy, że w składzie MKS zagrali Paweł Bojaruniec z Lechu Rypin, Piotr Gawlik z Widoku Skierniewice, Krystian Pomorski i Damian Szczytniewski z Wisły Płock oraz Damian Lewandowski z Akademii Piłkarskiej ŁKS.

W drugiej połowie dobrze spisali się młodzi zawodnicy. Trener był zadowolony również z postawy zawodników testowanych. To my w drugiej odsłonie dyktowaliśmy warunki. Tempo meczu było bardzo wysokie. Był to bardzo pożyteczny sparing mimo niekorzystnych warunków. Nie chodziło nam o wynik, ale o przysłowiowe złapanie powietrza w płucach – przyznał Królak.

MKS Kutno – Mszczonowianka Mszczonów 0:1 (0:0)
Bramka: Kamil Łojszczyk 62

Kutno: Sokołowicz – Bojaruniec, Mucha, Żółtowski, Gawlik – Szyc, Kubiak, Znyk, Mitura – Pałczyński, Płacheta. Na zmiany wchodzili: Wróblewski – Rogala, Kaczor, Kapruziak, Jakubowski, Pomorski, Szczytniewski, Michalak, Kieruś, Lewandowski.