Visnjakovs uratował remis

Widzew Łódź zremisował z Puszczą Niepołomice 1:1 (0:0) w kolejnym meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Uniejowie. Łodzianie przegrywali po bramce Mateusza Cholewiaka, a remis zdołał uratować Eduards Visnjakovs (na zdjęciu).

Podopieczni Artura Skowronka od pierwszych minut zdecydowanie dominowali nad rywalami. Łodzianie nie potrafili wykorzystać wielu nadarzających się okazji. Do udanych tego pojedynku nie może zaliczyć wracający po kontuzji Alen Melunović, który wielokrotnie tracił piłkę. Błysnął natomiast Kevin Lafrance, którego szkoleniowiec postawił na pozycji defensywnego pomocnika.

Po zmianie stron trener Widzewa wprowadził do gry zmienników. Nie wpłynęło to na sytuację na boisku. Przewaga należała do Widzewa, ale łodzianie nie potrafili jej wykorzystać. W 64. minucie po jednej z kontr goście objęli prowadzenie. Patryka Wolańskiego pokonał Mateusz Cholewiak. Na szczęście kilka minut później do wyrównania doprowadził strzałem z dystansu Eduards Visnjakovs. Mimo jeszcze kilku okazji Widzew nie potrafił strzelić zwycięskiej bramki i mecz zakończył się remisem 1:1.

Widzew Łódź – Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)
Bramki: Eduards Visnjakovs 71 – Mateusz Cholewiak 64

Widzew: Maciej Mielcarz (46′ Patryk Wolański) – Marcin Kikut (46′ Patryk Stępiński), Krystian Nowak (46′ Rafał Augustyniak), Marek Wasiluk (46′ Kasperkiewicz), Yani Urdinov (46′ Maksymilian Rozwandowicz) – Aleksejs Visnjakovs (46′ Bartłomiej Kasprzak), Kevin Lafrance (46′ Piotr Mroziński), Xhevdet Gela (46′ Mariusz Rybicki), Veljko Batrović (46′ David Kwiek), Marcin Kaczmarek (46′ Michał Jonczyk) – Alen Melunović (46′ Eduards Visnjakovs).

Źródło: widzewiak.pl