Samobój uratował Widzew

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali z Piastem Gliwice 1:1 (0:0) w spotkaniu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Cenny remis łodzianie uratowali w końcówce po tym jak piłka po strzale z dystansu Marcina Kaczmarka odbiła się od poprzeczki, później od bramkarza i wpadła do siatki.

Początek meczu był bardzo chaotyczny w wykonaniu obu zespołów. Przez większość pierwszej odsłony gra toczyła się głównie o opanowanie środka boiska. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, a akcjami zarówno Widzewa jak i Piasta rządziły indywidualne błędy. Lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, którzy próbowali pokonać Patryka Wolańskiego strzałami z dystansu. Łodzianie długo rozgrywali swoje akcje i zwlekali z oddawaniem strzałów. Pierwsze czterdzieści pięć minut wyraźnie rozczarowało.

Druga połowa rozpoczęła się dla łodzian katastrofalnie. Tuż po gwizdku wznawiającym grę za faul taktyczny drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Marek Wasiluk. Gospodarze musieli od tego momentu grać w dziesiątkę. Gliwiczanie zepchnęli podopiecznych Artura Skowronka do defensywy. Łodzianie z powodzeniem jednak udaremniali ataki Piasta i momentami starali się kontratakować. W 81. minucie, po dośrodkowaniu w pole karne z lewej strony boiska, fatalny błąd popełnił Marcin Kaczmarek, który podał piłkę wprost pod nogi Bartosza Szeligi. Ten nie zmarnował okazji i pokonał Patryka Wolańskiego. Wydawało się, że Widzew znów przegra. Miał jednak dużo szczęścia. W 87. minucie po podaniu Mateusza Cetnarskiego na strzał zza pola karnego zdecydował się Marcin Kaczmarek. Futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki, a później od bramkarza i wpadła do siatki. Jak się później okazało była to ostatnia bramka w tym spotkaniu i obie drużyny podzieliły się punktami.

Widzew Łódź – Piast Gliwice 1:1 (0:0)
Bramki: Jakub Szumski 87-samobójcza – Bartosz Szeliga 81

Widzew: Patryk Wolański – Patryk Stępiński ż, Krystian Nowak, Marek Wasiluk żż cz 46′, Marcin Kikut – Marcin Kaczmarek, Piotr Mroziński, Mateusz Cetnarski ż, Xhevdet Gela (46′ Aleksejs Visnakovs ż), Veljko Batrović (46′ Mariusz Rybicki), Patryk Mikita ż.

Piast: Jakub Szumski – Adrian Klepczyński, Kornel Osyra, Mateusz Matras ż, Victor Nikiema – Radosław Murawski ż (67′ Gerard Badia), Łukasz Hanzel, Tomasz Podgórski ż – Matej Izvolt (55′ Rabiola), Ruben Jurado (74′ Bartosz Szeliga).