Skromna wygrana Brunatnych

Zwycięstwem 1:0 (1:0) z Puszczą Niepołomice zakończył się ostatni sparingowy sprawdzian PGE GKS Bełchatów przed startem rozgrywek I ligi. Brunatni wygraną zawdzięczają Hristijanowi Kirovskiemu (na zdjęciu), który w 26. minucie zdobył zwycięskiego gola.

Spotkanie z Puszczą od samego początku układało się po myśli bełchatowian. W pierwszej odsłonie na boisku pojawili się gracze, którzy najprawdopodobniej wystąpią od pierwszych minut w najbliższym meczu z Okocimskim Brzesko. Dominację gospodarzy udokumentował bramką w 26. minucie Hristijan Kirovski. Do przerwy PGE GKS kontrolował przebieg meczu, ale nie udało mu się podwyższyć prowadzenia.

Po zmianie stron Kamil Kiereś zdecydował się wymienić prawie całą jedenastkę. Pojedynek od tego momentu wyraźnie się wyrównał, a większość akcji toczyła się w środku pola. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie i bełchatowianie wygrali 1:0. Ze względów zdrowotnych na placu gry nie pojawili się: Alexis Norambuena, Andreja Prokić, Mateusz Szymorek oraz Daniils Turkovs.

PGE GKS Bełchatów – Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)
Bramka: Hristijan Kirovski 26

PGE GKS: Arkadiusz Malarz (46′ Damian Podleśny) – Adrian Basta, Paweł Baranowski (46′ Piotr Witasik), Maciej Wilusz (46′ Marcin Flis), Marcin Flis (46′ Krzysztof Michalak) – Mateusz Mak (46′ Michał Mak), Szymon Sawala (46′ Damian Szymański), Grzegorz Baran (46′ Patryk Rachwał), Łukasz Wroński (46′ Michał Renusz) – Kamil Wacławczyk (46′ Kamil Poźniak) – Hristijan Kirovski (46′ Bartłomiej Bartosiak).

Źródło: gksbelchatow.com