Aleksander Ślęzak dał wygraną

Skromne lecz zasłużone zwycięstwo odnieśli piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego. Tym razem podopieczni Wojciecha Robaszka pokonali na wyjeździe Pogoń Zduńską Wolę 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 77. minucie Aleksander Ślęzak.

Spotkanie było wyrównane. W pierwszym kwadransie gry Pogoń dłużej utrzymywała się przy piłce i częściej znajdowała się pod polem karnym rywali. Później inicjatywę przejęli łodzianie. Znakomicie w bramce gospodarzy spisywał się Krzysztof Chruściel, który kilkakrotnie ratował Pogoń przed stratą bramki. Najlepszą okazję na objęcie prowadzenie zduńskowolanie mieli w 37. minucie. Po strzale z dystansu Adama Koniecznego piłka odbiła się od poprzeczki i od linii bramkowej wylatując w stronę jedenastego metra. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron zdecydowanie śmielej do ataku ruszyli goście. Nie byli oni jednak w stanie pokonać bardzo dobrze dysponowanego tego dnia Krzysztofa Chruściela. Praktycznie każda akcja ofensywna łodzian spotykała się z szybką kontrą gospodarzy. Podopieczni Wojciecha Robaszka dopięli swego w 77. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adriana Kasztelana piłkę głową w siatce umieścił Aleksander Ślęzak. Pogoń starała się odrobić straty, ale znakomicie funkcjonowała defensywa gości. ŁKS do końcowego gwizdka kontrolował przebieg gry i do Łodzi wrócił z trzema punktami.

Pogoń Zduńska Wola – ŁKS Łódź 0:1 (0:0)