Czapa dał Lechii w czapę

Bez punktów z Grodziska Mazowieckiego wrócili piłkarze Lechii Tomaszów. Podopieczni Aleksandara Majicia w meczu 26. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej ulegli miejscowej Pogoni 0:2 (0:1). Tym samym strata tomaszowian do prowadzących rezerw Legii zwiększyła się do siedmiu punktów.

Obie bramki dla gospodarzy zdobył Sebastian Czapa. Pierwszą z nich w 42. minucie, a drugą na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Tomaszowianie najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli w 66. minucie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Mirecki. To podłamało Lechię, która w końcówce straciła gola. Sebastian Czapa nie zmarnował jedenastki i tym samym Pogoń mogła cieszyć się z kompletu punktów. Dla tomaszowian to pierwsze stracone punkty w rundzie wiosennej.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Lechia Tomaszów 2:0 (1:0)
Sebastian Czapa 42, 87-karny

Lechia: Holewiński – Dolot ż, Cyran, Pierzyński (46′ Milczarek), Todorović (64′ Witczak) – Stańdo, Żytek (64′ Iwańczuk), Szymczak, Chojecki – Mirecki, Rakowski.