Żelazne nerwy Rafała Mordona

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Startu Brzeziny. Podopieczni Łukasza Bartczaka wygrali w meczu zamykającym 22. kolejkę IV ligi łódzkiej z Jutrzenką Warta 2:1 (0:0). Bohaterem meczu został Rafał Mordon, który dwukrotnie z rzutu karnego pokonał Marka Wojciechowskiego.

Pierwsza część spotkania należała do brzezinian. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce i co chwila przeprowadzali groźne akcje. Brakowało jedynie w nich wykończenia. Dwukrotnie dobre okazje zmarnował Rafał Mordon. Piłkarze z Warty starali się grać z kontry jednak wszystkie próby, albo kończyły się dobrą interwencją obrońców lub piłka lądowała w rękach Dariusza Słowińskiego. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu w pole karne uderzenie głową Mordona odbiło się od poprzeczki.

Po zmianie stron Start zdecydowanie ruszył do ataku. W 55. minucie znakomicie na wolne pole przez Antoniego Olszewskiego wypuszczony został Damian Knera i po solowym rajdzie został sfaulowany w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mordon. Goście od razu wzięli się za odrabianie strat. W 71. minucie po zamieszaniu w polu karnym Rafał Badowski strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Jutrzenka nie cieszyła się długo z wyrównania. Cztery minuty później za faul w polu karnym czerwoną kartką ukarany został Rafał Różycki. Chwilę później po raz drugi jedenastkę na bramkę zamienił Mordon. Brzezinianie do końcowego gwizdka mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Po strzale zza pola karnego Michał Rosiak trafił w słupek, a w końcówce po solowym rajdzie i minięciu bramkarza Hubert Mikołajczyk nie trafił do pustej siatki. Po meczu działacze Jutrzenki Warta mieli duże pretensje do pracy arbitrów.

Start Brzeziny – Jutrzenka Warta 2:1 (0:0)
Rafał Mordon 56-karny, 76-karny – Rafał Badowski 71

Start: Słowiński – Ryplewicz (68′ Swaczyna), Pabiniak, Lech (46′ Borowski), Kaźmierczak – Knera, Szubert, Olszewski, Rosiak, Mikołajczyk – Mordon (80′ Bernat).

Jutrzenka: Wojciechowski – Szmidt, Różycki cz 75′, Kulczyński, Pawlak – Maraszek, Badowski (80′ Grabowski), Jarecki, Maliszewski – Dzieran (70′ Kaczmarek), Czajczyński (46′ Stępiński ż).