Bełchatów zremisował w Gdyni

Remisem 1:1 (1:1) zakończyło się wyjazdowe spotkanie 27. kolejki I ligi pomiędzy Arką Gdynia a PGE GKS Bełchatów. Bramkę dla Brunatnych strzelił na początku meczu Mateusz Mak, a niecały kwadrans później wyrównał Paweł Wojowski.

Kibice nie zdążyli dobrze zająć miejsc na trybunach, a goście już objęli prowadzenie. W 5. minucie po ładnym przejęciu piłki przed własnym polem karnym Łukasz Wroński szybko uruchomił na skrzydle Michała Maka, a ten podał do znakomicie ustawionego Mateusza Maka. Pomocnik z ostrego kąta pokonał Michała Szromnika. Bełchatowianie nie cieszyli się długo z prowadzenia. W 18. minucie po strzale z linii pola karnego piłkę tuż przy słupku w siatce umieścił Paweł Wojowski. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się remisem 1:1.

Po zmianie stron lekką przewagę osiągnęli gospodarze. Bełchatowianie starali się grać długimi podaniami i nie spieszyli się z atakami na bramkę rywali. Arka próbowała swoich sił w stałych fragmentach gry, ale większość strzałów przelatywała nad bramką Arkadiusza Malarza. W końcówce goście skupili się na utrzymaniu korzystnego wyniku i szanowali piłkę. Udało im się dowieźć remis do ostatniego gwizdka i do Bełchatowa piłkarze PGE GKS wracają z cennym punktem.

Arka Gdynia – PGE GKS Bełchatów 1:1 (1:1)
Paweł Wojowski 18 – Mateusz Mak 5

PGE GKS: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Szymon Sawala, Alexis Norambuena – Mateusz Mak, Damian Szymański, Grzegorz Baran, Michał Renusz (90′ Marcin Flis) – Michał Mak (90+2′ Hristijan Kirovski), Łukasz Wroński (75′ Daniils Turkovs).