Sześć bramek w Piotrkowie

Remisem zakończyły się czwartoligowe derby okręgu piotrkowskiego. Concordia Piotrków podzieliła się punktami z LKS Mierzyn 3:3 (1:3). W pierwszej połowie nieoczekiwanie przewagę miał ostatni zespół w tabeli, który schodził do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

A zaczęło się niefortunnie dla mierzynian. W 11. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz Mateusz Olczyk, który minął się piłką. Ta uderzyła w poprzeczkę i trafiła pod nogi Dariusza Kukułki. Kapitan Concordii musiał trafić do pustej bramki i gospodarze objęli prowadzenie. Zespół Mariusza Duchnowskiego nie spuścił jednak głów i zaczął niezwykle ambitnie walczyć. Wyrównał po indywidualnej akcji i wejściu w pole karne Piotr Janik. Jeszcze przed przerwą goście zdobyli dwa kolejne gole autorstwa Łukasza Olczyka i Jarosława Pawlaka.

Concordia - Mierzyn 2Po przerwie przewagę osiągnęła Concordia, która w 51. minucie zdobyła kontaktowego gola z rzutu karnego. Do bramki po raz drugi trafił Kukułka. W 80. minucie do wyrównania doprowadził Dawid Pietrzak. Jak się później okazało był to ostatni gol i spotkanie zakończyło się remisem 3:3 (1:3). – Szkoda, że nie wygraliśmy tego spotkania. Tak naprawdę to strzeliliśmy w tym meczu pięć bramek. Dwie sprezentowaliśmy Concordii – powiedział po spotkaniu trener Mierzyna.

Concordia Piotrków – LKS Mierzyn 3:3 (1:3)
Bramki: Dariusz Kukułka 11, 51-karny, Dawid Pietrzak 80 – Piotr Janik 21, Łukasz Olczyk 34, Jarosław Pawlak 39

Concordia: Bruchajzer – Łubowski, Kukułka, Mazurkiewicz, Zelcer – Turniak, Pietrykowski (53′ Anikson), Bąbol (46′ Pietrzak), Kowalski, Krawczyk – Kowalczyk.Trener: Sławomir Dróżdż

LKS Mierzyn: Mateusz Olczyk – Łukasz Olczyk, Cieślik, Molenda (88′ Sobierski), Wagner – Gawiński (83′ Rębeliński), Marosek, Jagiełło, Pawlak, Merk – Janik (28′ Cichoń).Trener: Mariusz Duchnowski