Derby Łodzi bez niespodzianki

Pewne zwycięstwo odnotował lider tabeli w derbach Łodzi w ramach 16. kolejki Ligi Wojewódzkiej im. Jerzego Michałowicza. UKS SMS Łódź wygrał z Orłem 4:0 (2:0). Ambitnie walczący gospodarze próbowali zdobyć chociaż jedną bramkę. Ta sztuka im się jednak nie udała.

W całych rozgrywkach UKS SMS stracił tylko cztery gole. Nic więc dziwnego, że od pierwszych minut dała się zauważyć wyraźna przewaga gości.

W 12 minucie Daniel Suskiewicz w narożniku pola karnego sfaulował Adriana Kowalskiego i sędzia wskazała na „jedenastkę”. Pewnym wykonawcą okazał się Michał Góral. Po kolejnych dwunastu minutach było 0:2. SMS przeprowadził szybką akcję prawym skrzydłem. Michał Krawczyk wpadł w pole karne i dośrodkował spod linii końcowej do Łukasza Mielczarka, który umieścił piłkę w bramce. Orzeł próbował wyprowadzać kontry i tuż przed przerwą znakomitą okazję na zdobycie bramki miał Aleksander Michalski po podaniu od Mateusza Jaworskiego. Jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz SMS Jakub Niedomagała.

Orzeł - UKS SMS 2Druga połowa była bardziej wyrównana. Podbudowani udaną akcją przed przerwą gospodarze nie pozwolili przez prawie 30 minut meczu SMS-owi na zdobycie bramki. Końcowy wynik dwoma akcjami ustalił chyba najlepszy zawodnik na boisku – Kowalski. Najpierw oddał celny strzał zza pola karnego, a następnie ładną szarżą wpadł w pole karne i pewnie strzelił czwartą bramkę.