Strzelali dopiero po przerwie

Bez żadnych problemów Lechia Tomaszów Mazowiecki wywalczyła awans do finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Podopieczni Grzegorza Wesołowskiego pokonali przed własną publicznością Orlęta Cielądz 3:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania.

Od początku meczu mieliśmy dużą przewagę. W pierwszej połowie nic jednak nie chciało wpaść do bramki rywala. Dopiero w drugiej części gry zaczęliśmy strzelać. W 60. minucie trener zaczął dokonywać zmian widząc, że wynik jest już właściwie przesądzony – podsumował krótko mecz dyrektor Lechii Adam Król.

Już kwadrans po wznowieniu gry było 2:0 dla Lechii, a bramki dla gospodarzy zdobyli: Kamil Cyran i niezawodny Marcin Mirecki. Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 89. minucie Kacper Rakowski.

Lechia Tomaszów – Orlęta Cielądz 3:0 (0:0)
Bramki: Kamil Cyran 57, Marcin Mirecki 59, Kacper Rakowski 89

Lechia: Chachuła – Pogorzała (53′ Stańdo), Cyran, Dolot, Milczarek – Król (58′ Matysiak), Żytek (81′ Witczak), Pierzyński, Morgaś (58′ Potakowski), Mirecki – Rakowski.

Orlęta: Rataj – Woszczyk, Czerwiński, Matuszczak, Gałka – D. Skoneczny, (79′ Pawłowski), Głębocki (84′ Socha), Gwiazdowicz, Kłos (57′ M. Skoneczny) – Pietrzak, Dzikowski.

Lechia stanie więc przed szansą obrony trofeum. Przed rokiem pokonała w finale GKS Bełchatów (Młoda Ekstraklasa). Mecz finałowy ma odbyć się 11 czerwca w Łodzi na stadionie Widzewa. Niewykluczone jednak, że zostanie przeniesiony do Tomaszowa.