AKTUALNOŚCI
Wojewódzki finał Coca-Cola Cup

Jeden z największych piłkarskich turniejów dla młodzieży Coca-Cola Cup 2014 wkracza w decydującą fazę. Spośród blisko 4.000 zespołów zgłoszonych do udziału w turnieju zostały już tylko 384. W ciągu najbliższych tygodni poznamy najlepsze drużyny w każdym z 16 województw.

W sobotę, 17 maja w Łodzi, na boisku piłkarskim Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Milionowej 12, odbędzie się finał województwa łódzkiego. Natomiast w piątek 16 maja w Centrum Manufaktura przy Dużej Rotundzie stanie Strefa Aktywnego Życia Coca-Cola.

CCCup Lodz 1Województwo łódzkie w tegorocznej edycji turnieju reprezentowane było przez 102 drużyny dziewcząt oraz 165 drużyn chłopców. Po blisko dwóch miesiącach rywalizacji w turnieju pozostało już tylko 8 drużyn żeńskich i 16 męskich, które rywalizować będą o miano najlepszych w województwie. W ubiegłym roku mistrzowski tytuł regionu łódzkiego turnieju Coca-Cola Cup zdobyły dziewczęta z Gimnazjum w Parzęczewie i chłopcy z Publicznego Gimnazjum nr 36 w Łodzi.

Oprócz emocji związanych z kibicowaniem młodym zawodnikom, na odwiedzających czeka wiele innych atrakcji. Tradycyjnie w towarzyszącej rozgrywkom Strefie Aktywnego Życia przygotowano mnóstwo sportowych gier i zabaw oraz konkursów z nagrodami dla całych rodzin.

Coca-Cola Cup to nie tylko sportowa rywalizacja gimnazjalistów i trampolina do profesjonalnej kariery piłkarskiej,  ale przede wszystkim sposób na pokazanie, że aktywne życie może dawać wiele radości i satysfakcji osobom w każdym wieku – tłumaczy Marianna Klimczak, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services. – W tym roku po raz drugi gramy pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry”. Chcemy wykorzystać zbudowaną przez 15 lat skalę i zasięg turnieju, by dotrzeć z edukacją zdrowotną do jak największej liczby osób. Dlatego też udostępniamy Strefę Aktywnego Życia również w przeddzień turnieju, w centrum miasta, aby mieszkańcy Łodzi już w piątek mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji. W Strefie Aktywnego Życia odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w prostych konkurencjach sportowo-edukacyjnych oraz skorzystać z porad dietetyka – dodaje.

Harmonogram finału wojewódzkiego w Łodzi:
piątek – 16 maja, Centrum Manufaktura (Duża Rotunda), ul. Drewnowska 58:
– 10:00 – 22:00 – godziny otwarcia Strefy Aktywnego Życia

sobota – 17 maja, boisko piłkarskie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Milionowej 12:
– 9:00 – rozpoczęcie turnieju oraz otwarcie Strefy Aktywnego Życia
– 9:30 – mecze fazy grupowej
– 14:30 – mecze fazy pucharowej
– 16:30 – ceremonia wręczenia nagród
– 17:00 – zakończenie imprezy

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments