Młody GKS walczył do końca

W rozegranym w Karczewie meczu 33. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej młoda drużyna rezerw PGE GKS Bełchatów pokonała miejscowego Mazura 3:2 (2:1). Obie drużyny kończyły to spotkanie w osłabieniu, a o wygranej zdecydował gol z 89. minuty.

Lepiej spotkanie rozpoczęli bełchatowianie, którzy w 9. minucie wyszli na prowadzenie po debiutanckiej bramce Dawida Flaszki. Wyrównanie przyszło sześć minut później po trafieniu Michała Trzaskowskiego. W 25. minucie na prowadzenie ponownie wyszli zawodnicy rezerw PGE GKS. Paweł Zięba wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Macieju Łabędzkim. Mazur grał od tego czasu w dziesięciu. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie siły na boisku się wyrównały, ponieważ za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Michał Sitarz.

Po zmianie połów karczewianie dość szybko, bo już w 55. minucie (Radosław Filipczak) doprowadzili znów do remisu. Bełchatowska drużyna do końca walczyła jednak o trzy punkty i w 89. minucie dopięła swego, kiedy najsprytniejszy w polu karnym Krystian Stolarczyk wbił futbolówkę do siatki rywala.

Mazur Karczew – PGE GKS II Bełchatów 2:3 (1:2)
Bramki dla PGE GKS II: Dawid Flaszka 9, Paweł Zięba 25-karny, Krystian Stolarczyk 89

PGE GKS II: Lenarcik – Bąkowicz (86′ Kondracki), Sznigir, Stolarczyk, Kołodziej – Grzelak (60′ Raś), Gul, Sitarz, Zięba – Flaszka (90′ Pawlik) – Łabędzki (67′ Płoszka).

Źródło: gksbelchatow.com