Podbeskidzie pogrążyło Widzew

Porażką 0:3 (0:1) zakończyło się wyjazdowe spotkanie Widzewa Łódź z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Łodzianie tym samym definitywnie stracili szansę na utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie i spadli do I ligi.

Pierwszy kwadrans był znakomity w wykonaniu Widzewa. Goście szanowali piłkę, wymieniali wiele dokładnych i przemyślanych podań oraz co chwila znajdowali się pod polem karnym rywali. Podbeskidzie nastawiło się na kontry. Optyczna przewaga łodzian trwała do 22. minuty. Wtedy po faulu Povilasa Leimonasa na Fabienie Paweli sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Dariusz Kołodziej. Od tego momentu spotkanie się wyrównało, a podopieczni Artura Skowronka wyraźnie stracili początkową pomysłowość w grze. Bielszczanie kontrolowali sytuację na boisku i co jakiś czas groźnie kontrowali.

Po przerwie łodzianie mogli szybko wyrównać. W 51. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Richarda Zajaca uderzył Marek Wasiluk. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza pole gry. Niewykorzystana sytuacja zemściła się osiem minut później. Po błędzie jednego z obrońców silnym strzałem popisał się Damian Chmiel, a piłka odbijając się od poprzeczki wpadła do siatki. To bramka ustawiła dalszy przebieg spotkania. Widzew był bezradny, a gospodarze rozluźnieni przebiegiem sytuacji grali spokojna piłkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry dzieła zniszczenia dokonał Krzysztof Chrapek, który strzałem w długi róg pokonał Patryka Wolańskiego i ustalił końcowy rezultat na 3:0 dla Podbeskidzia.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Widzew Łódź 3:0 (1:0)
Dariusz Kołodziej 22-karny, Damian Chmiel 59, Krzysztof Chrapek 90+3

Podbeskidzie: Richard Zajac – Bartłomiej Konieczny, Tomasz Górkiewicz, Przemysław Pietruszka, Błażej Telichowski – Marek Sokołowski, Dariusz Łatka, Maciej Iwański, Damian Chmiel (89′ Sebastian Bartlewski) – Fabian Pawela (77′ Krzysztof Chrapek), Dariusz Kołodziej ż (46′ Piotr Malinowski).

Widzew: Patryk Wolański – Marek Wasiluk, Krystian Nowak, Piotr Mroziński, Povilas Leimonas (61′ Mariusz Rybicki) – Bartłomiej Kasprzak, Princewill Okachi, Alex Bruno (72′ Aleksejs Visnjakovs), Marcin Kaczmarek, Mateusz Cetnarski – Eduards Visnjakovs.

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa)