Pewna wyjazdowa wygrana ŁKS

ŁKS Łódź pewnie wygrał na wyjeździe z Orłem Nieborów 5:0 (2:0) w spotkaniu otwierającym 32. kolejkę IV ligi łódzkiej. W pierwszej połowie łodzianie zdobyli dwa gole, a w drugiej dołożyli jeszcze trzy trafienia. ŁKS przybliżył się w ten sposób do awansu.

Już w 9. minucie ŁKS objął prowadzenie. Tomasz Rembowski sfaulował w polu karnym Radosława Jurkowskiego i sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” pewnie wykonał Adrian Kasztelan. Po zdobyciu tej bramki łodzianie zwolnili tempo, a wpływ na to z pewnością miała upalna pogoda. Cztery minuty przed przerwą Orzeł mógł doprowadzić do wyrównania. Uderzenie Marcina Kosiorka zablokował jednak Piotr Słyścio. Zemściło to się chwilę później. Na bramkę Orła strzelał Paweł Hajduczek. Piłka odbiła się jeszcze od Michała Zaleśnego i w taki sposób ŁKS podwyższył prowadzenie.

Kilka chwil po wznowieniu gry podopieczni Wojciecha Robaszka prowadzili już trzema golami. Indywidualną akcją popisał się Dawid Sarafiński. Po zdobyciu tego gola łodzianie oddali inicjatywę gospodarzom. Orzeł próbował atakować, ale nie był w stanie przedrzeć się przez defensywę gości. Efektem twardej gry w obronie były trzy żółte kartki dla ŁKS (Piotr Słyścio, Paweł Hajduczek i Sarafiński). W 81. minucie drugiego swojego gola w meczu zdobył Sarafiński, który po raz kolejny urwał się obrońcom Orła. Szkoda tylko, że strzelec dwóch bramek musiał przedwcześnie opuścić boisko. Wdał się w niepotrzebną boiskową przepychankę i ujrzał drugi żółty kartonik. Wynik spotkania ustalił Damian Kopa, dla którego był to pierwszy gol w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego.

Zwycięstwo w Nieborowie przybliża ŁKS do awansu. Za tydzień łodzianie zmierzą się u siebie z LKS Mierzyn i trudno spodziewać się innego wyniku niż wysoka wygrana gospodarzy.

Orzeł Nieborów – ŁKS Łódź 0:5 (0:2)
Bramki: Adrian Kasztelan 9-karny, Michał Zaleśny 43, Dawid Sarafiński 48, 81, Damian Kopa 86

Orzeł: Jędrzejewski – Plichta, Domińczak (71′ Rozkwitalski), Pomianowski, Rembowski ż – Wierzbicki ż (66′ Bartosiewicz), Tkacz, Kuciński, Krzeszewski ż (88′ Zwierz), Kosiorek – Trakul.
Trener: Zbigniew Czerbniak

ŁKS Łódź: Przybylski – Kasztelan, Filipiak, Hajduczek ż (85′ Surowiec), Słyścio ż – Ślęzak (46′ Adamski), Zaleśny (58′ Kopa), Jurkowski ż (46′ Mordalski), Sarafiński ż – Zimoń, Salski.
Trener: Wojciech Robaszek

Napisane na podstawie relacji na ekstraklasa.net.