Zabójczy kwadrans dla Otwocka

MKS Kutno wygrał przed własną publicznością ze Startem Otwock 3:1 (3:0) w meczu 35. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Miejscy spotkanie rozstrzygnęli już w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, kiedy strzelili rywalom trzy gole.

Pierwsza odsłona zdominowana była przez gospodarzy. Miejscy co chwila stwarzali zagrożenie pod bramką przyjezdnych i udokumentowali to trzema golami. W 31. minucie po strzale Mariusza Jakubowskiego piłka po koźle zmyliła bramkarza Startu i wpadła do siatki. Niespełna dziesięć minut później gospodarze podwyższyli prowadzenie. W narożniku pola karnego sfaulowany przez Chinonso Agu został Dariusz Gorczyczewski. Sprawiedliwość pewnym uderzeniem z rzutu karnego wymierzył Michał Żółtowski. Tuż przed przerwą trzecią bramkę dla kutnian zdobył jeszcze Sylwester Płacheta po tym jak dobił strzał Bartosza Kaczora.

Po przerwie gospodarze skupili się na rozsądnej grze w środku pola. MKS kontrolował przebieg spotkania i zdecydowanie porzucił szybkie ataki. Rywale mieli kilka dobrych okazji na zmianę rezultatu, ale znakomicie pomiędzy słupkami spisywał się Michał Sokołowicz. Golkiper kutnian skapitulował tylko raz, kiedy w pierwszej minucie doliczonego czasu gry musiał wyjąć piłkę z siatki po uderzeniu Dominika Dudalskiego.

MKS Kutno – Start Otwock 3:1 (3:0)
Mariusz Jakubowski 31, Michał Żółtowski 42-karny, Sylwester Płacheta 45 – Dominik Dudalski 90+1

Kutno: Sokołowicz – Bojaruniec, Kaczora, Zółtowski, Wawrzyński – Jakubowski, Kubiak, Mitura (90+2 Mucha), Płacheta (89′ Rogala) – Gorczyczewski (75′ Michalski), Garczewski (69′ Szyc).