AKTUALNOŚCI
Kutno na skraju bankructwa

Wszystko wskazuje na to, że MKS Kutno nie zagra w przyszłym sezonie w III lidze łódzko-mazowieckiej. Sytuacja finansowa klubu jest katastrofalna i w efekcie Miejscy mogą rozpocząć jesienią grę od klasy B. Do klubu wchodzi zewnętrzny audytor, który ma zbadać finansowy bilans. 

gadzety kibica keeza

 

W kwietniu podczas wyborów nowych władz w Miejskim Klubie Sportowym „Kutno” ówczesny zarząd i komisja rewizyjna przedstawiły sytuację finansową klubu, z której wynikało, że zadłużenie wynosi około 300 tysięcy złotych. Teraz jednak wiadomo, że dane te nie były prawdziwe i długi są zdecydowanie większe. W kuluarach mówi się o dwa lub nawet trzy razy większych kwotach.

Nie zaprzeczam, nie potwierdzam – odparł prezes Miejskich Piotr Bajda, zapytany o zadłużenie klubu. – Od jutra do klubu wchodzi audytor, który przygotuje nam dane o sprawach finansowych związanych m.in. z pozyskiwaniem pieniędzy od sponsorów. Wtedy będziemy wiedzieć, jak to wyglądało przez ostatni czas i czy wszystko było zgodnie z prawem. Nie chcę teraz wychodzić przed szereg i rzucać kwotami. Obiecuję, że po skończonym audycie poinformujemy o wszystkim.

Jeśli potwierdzą się czarne scenariusze, wiele wskazuje na to, że seniorską drużynę piłki nożnej czeka degradacja. Gdy MKS wycofa się z III ligi, to w przyszłym sezonie zagra w okręgówce. Jeśli natomiast stowarzyszenie zostanie rozwiązane to piłkarze rozpoczną od najniższej klasy rozgrywkowej jaką jest Klasa B.

Czy jest takie ryzyko? Dopóki nie poznamy wyników audytu, to nie chciałbym się do tego odnosić. Nie można jednak niczego wykluczyć – powiedział Bajda.

Mimo dramatycznej sytuacji finansowej klubu, nowy prezes nie zamierza rezygnować ze swojej misji.

Ja się łatwo nie poddaję. Dopiero, co rozpocząłem swoją pracę i nie chcę stąd uciekać. To nie na tym polega. Chcę zrobić wszystko, by znaleźć rozwiązanie tej sytuacji – dodaje Bajda.

Niewykluczone że niebawem sprawa zadłużenia MKS Kutno przez poprzedni zarząd na czele ze Zdzisławem Bartolem trafi do prokuratury.

Źródło: eku24.net

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments