Warta Sieradz znów wygrała

Warta Sieradz do końca walczy o jak najlepsze miejsce w rozgrywkach III ligi łódzko-mazowieckiej. Zespół Bogdana Jóźwiaka wygrał spotkanie 36. kolejki z Żyrardowianką Żyrardów 2:0 (1:0). Bramki dla Warty zdobyli: Łukasz Mitek i  Michał Stasiak.

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli dobrego widowiska piłkarskiego. Wpływ miała na to deszczowa pogoda. W 41. minucie wrzuconą w pole karne piłkę uderzył z woleja Łukasz Mitek i bramkarz gości musiał wyjąć piłkę z bramki. Na 2:0 podwyższył w 67. minucie Michał Stasiak. W drugiej połowie goście przejęli inicjatywę, ale defensywa Warty spisywała się bez zarzutu. Dobry mecz rozgrywał bramkarz Kamil Adamek, który obronił kilka trudnych strzałów. W 82. minucie Żyrardowianka miała najlepszą sytuację do zdobycia kontaktowego gola. Damian Majek został zblokowany przez obrońców Warty, którzy nie dopuścili do utraty SONY DSCbramki.Dzięki wygranej Warta umocniła się na czwartym miejscu w tabeli mając realne szanse na zakończenie rozgrywek na najniższym podium. W niedzielę (1 czerwca) zespół z Sieradza zagra w Aleksandrowie Łódzkim z Sokołem.

Warta Sieradz – Żyrardowianka Żyrardów 2:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Mitek 41, Michał Stasiak 67

Warta: Adamek – Pietras, Nowak, Krymarys, Piotr Kobierski ż (71′ Swędrowski ż) – Stasiak, Łochowski, Bogdan (84′ Jezierski), Różycki, Mitek – Marcin Kobierski ż.
Trener: Bogdan Jóźwiak