Grad bramek w Moszczenicy

Prawdziwy grad bramek padł w Moszczenicy. Miejscowy Włókniarz zremisował 4:4 (3:1) z walczącą o utrzymanie Jutrzenką Warta w meczu 34. kolejki IV ligi łódzkiej. Wynik meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie, a obie drużyny ostatecznie podzieliły się punktami.

Mecz rozpoczął się z dziesięciominutowym opóźnieniem ze względu na nawałnicę, która przeszła nad stadionem. Nieoczekiwanie gospodarze po kwadransie gry prowadzili już 3:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Daniel Olejnik, a gola z rzutu karnego strzelił także Sławomir Stańczyk. Piłkarze Włókniarza mieli jeszcze dwie dobre okazje na podwyższenie prowadzenia, ale nie udało im się ich wykorzystać. W 33. minucie goście z Warty zdołali zmniejszyć część strat. Piotr Ćwikłę pokonał Mateusz Maraszek.

W drugiej połowie Jutrzenka dokonała niemożliwego. Goście nastawili się na kontry, które okazały się zabójcze. Bardzo szybko po strzałach Piotra Sajdy i Roberta Jareckiego przyjezdni wyrównali stan rywalizacji, a w 74. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Krzysztofa Stępińskiego. Od tego momentu Włókniarz rzucił się do ataku. Moszczeniczanie zepchnęli rywali do defensywy i nie wypuszczali z ich własnej połowy. W 80. minucie gola na wagę remisu zdobył Michał Nowak. Gospodarze w końcówce mogli jeszcze strzelić zwycięską bramkę, ale ostatecznie pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Włókniarz Moszczenica – Jutrzenka Warta 4:4 (3:1)
Daniel Olejnik 7, 15, Sławomir Stańczyk 12-karny, Michał Nowak 80 – Mateusz Maraszek 33, Piotr Sajda 51, Robert Jarecki 57, Krzysztof Stępiński 74

Włókniarz: Ćwikła – Kaźmierczak ż, Stańczyk, Godala ż, Kuchta – Natkański (55′ Nowak ż), Świątek, Janiec, Staniaszek ż – Toma, Daniel Olejnik (80′ Marcioch ż).

Jutrzenka: Wojciechowski – Badowski, Kulczyński, Pawlak, Schmidt – Maraszek ż, Maliszewski (30′ Stepiński), Kaczmarek, Nowicki (74′ Dzieran) – Sajda (60′ Różycki), Jarecki (84′ Młotkiewicz).