W Piotrkowie polał się szampan

Łzy radości wymieszane z szampanem polały się w Piotrkowie. Polonia Piotrków przypieczętowała awans do IV ligi łódzkiej wygrywając wysoko z KS Poświętne 6:2 (2:0). Wynik spotkania gospodarze rozstrzygnęli w ostatnim kwadransie, w którym strzelili aż cztery gole.

Zaskoczeniem dla wszystkich była obsada pozycji bramkarza w zespole z Poświętnego. Z konieczności między słupkami musiał stanąć…trener drużyny Mariusz Kościsty, który wyróżniał się między innymi tym, że nie założył bramkarskich rękawic.

Nie przywieźliśmy do Piotrkowa bramkarza, ale spróbujemy powalczyć – mówił prezes KS Poświętne Andrzej Kowalik, który pełnił funkcję kierownika drużyny.

DSCF3146Polonia atakowała, ale długo nie potrafiła znaleźć sposobu na Kościstego. – To przecież nie jest bramkarz więc strzelajcie z daleka – apelował do swoich podopiecznych trener Polonii Robert Grzesiuk. Dopiero na siedem minut przed przerwą worek z bramkami rozwiązał Adrian Malicki. Tuż przed przerwą na strzał z dalekiej odległości zdecydował się Jakub Paprocki. Kościsty odprowadził piłkę wzrokiem, a ta wpadła mu za przysłowiowy kołnierz. Gol kuriozum, który dał Polonii dwubramkowe prowadzenie przy zejściu do szatni.

Po przerwie wydawało się, że Polonia szybko strzeli kolejne bramki. W 52. minucie Kościsty instynktownie odbił strzał Malickiego, piłka trafiła następnie do Zbigniewa Wojtaszka (na zdjęciu), który uruchomił sDSCF3192zybką kontrę. Skutecznie skończył ją Krzysztof Łazowski i zrobiło się 1:2. 120 sekund później kolejny kontratak zamienił na gola Damian Dębowski i tym samym skazywani na wysoką porażkę goście niespodziewanie doprowadzili do remisu.

Spotkanie rozstrzygnięte zostało w ostatnim kwadransie. Prowadzenie dał Polonii niezawodny Malicki. Kolejne bramki zdobyli w końcówce Damian Głowacki, Malicki oraz Mariusz Zaor. Ten ostatni przypieczętował tym samym tytuł króla strzelców piotrkowskiej klasy okręgowej.

Dzisiaj będzie smakowało nam piwo bo mamy co świętować. Chcieliśmy bardzo tego awansu do IV ligi, a ja skończyłem sezon najlepiej jak mogłem czyli bramką w ostatniej minucie meczu – powiedział Zaor.

DSCF3204Po spotkaniu przyszedł czas na fetę. Puchar za awans wręczył Stanisław Sipa – prezes OZPN Piotrków, a najlepsi zawodnicy otrzymali wyróżnienia z rąk prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka, przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego i prezes klubu Jolanty Grzesiuk.

Polonia Piotrków – KS Poświętne 6:2 (2:0)
(Adrian Malicki 38, 76, 88, Jakub Paprocki 45, Damian Głowacki 87, Mariusz Zaor 90 – Krzysztof Łazowski 53, Damian Dębowski 55)