Lechia pewnie wygrała w Kleszczowie

Trzecioligowe derby okręgu piotrkowskiego dla Lechii Tomaszów. Zespół Grzegorza Wesołowskiego pewnie pokonał w Kleszczowie miejscową Omegę 2:0 (2:0). Dla gości bramki zdobyli: Marcin Mirecki i Wiktor Żytek z rzutu karnego.

Trenerzy Omegi Marcin Węglewski i Tomasz Jaworski zdecydowali się zmienić nieco podstawowy skład zespołu. Na ławce rezerwowych spotkanie zaczęli: Jakub Rozwandowicz, Michał Czaplarski i Mariusz Zawodziński. Pierwsza połowa należała do gości, którzy zasłużenie zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. Pawła Wiśniewskiego pokonali: Marcin Mirecki po strzale głową oraz z rzutu karnego Wiktor Żytek.

DSCF3314W drugiej połowie przewagę w polu osiągnęła Omega. Stało się tak na skutek potrójnej zmiany w przerwie dokonanej przez szkoleniowców z Kleszczowa. Dobrze grająca defensywa Lechii nie pozwoliła jednak na strzelenie nawet jednego gola. Najbliżej zdobycia bramki był w 63. minucie Hubert Górski. Jego strzał z trudem obronił Artur Holewiński.

Omega Kleszczów – Lechia Tomaszów 0:2 (0:2)
Bramki: Marcin Mirecki 29, Wiktor Żytek 35-karny

Omega: Paweł Wiśniewski – Łucki, Świstak, Słomian, Barański (46′ Zawodziński) – Mateusz Janeczek (68′ Mateusz Roczek), Szymczyk, Paweł Kowalski (46′ Czaplarski), Marciniak ż – Górski, Krzysztof Kowalski.
Trenerzy: Marcin Węglewski, Tomasz Jaworski

Lechia: Holewiński – Matysiak, Cyran, Dolot, Milczarek – Chojecki, Pierzyński ż (85′ Pogorzała), Żytek, Król – Mirecki (90′ Potakowski), Stańdo ż (52′ Rakowski).
Trener: Grzegorz Wesołowski

Sędziował: Robert Hasselbusch (Warszawa). Widzów: 100