AKTUALNOŚCI
MKS Kutno zniknie z piłkarskiej mapy

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu zarząd MKS Kutno na nadzwyczajnym zjeździe członków klubu zaproponuje rozwiązanie stowarzyszenia. Oznacza to, że „Miejscy” znikną z piłkarskiej mapy i w przyszłym sezonie jako nowy twór rozpoczną rozgrywki prawdopodobnie od V ligi.


tomadex wszystko dla kibica

W rozmowie z dziennikarzem eku24.net Piotr Bajda, niedawno wybrany prezes MKS, mówi wprost, że sytuacja klubu jest dramatyczna i praktycznie bez wyjścia. Jedyną możliwością, jest rozwiązanie stowarzyszenia i stworzenie nowego klubu.

Audyt finansowy w klubie trwa i na razie nie chcę mówić o konkretnych kwotach zadłużenia. Jeśli jednak potwierdzą się moje przypuszczenia, to sytuacja jest zatrważająca i dramatyczna – mówi Bajda.

Ostateczne decyzje zapadną 18 czerwca na nadzwyczajnym zjeździe członków klubu. Wtedy zarząd z Piotrem Bajdą na czele, ma poddać pod głosowanie uchwałę związaną z likwidacją stowarzyszenia.

Czasem trzeba zrobić krok w tył, żeby zrobić dwa do przodu. Nie mogę zrozumieć tego, jak można było doprowadzić do takiej sytuacji i takich długów. Przez wiele lat klub funkcjonował ponad stan. Czas położyć temu kres – wyjaśnia prezes.

Teoretycznie nowe stowarzyszenie powinno przystąpić od nowego sezonu do rozgrywek B klasy. Istnieje jednak realna szansa, że piłkarze grać będą w okręgówce.

W tej sprawie będę rozmawiał z włodarzami Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Wierzę, że uda się wynegocjować dobre warunki – kończy Bajda.

Źródło: Łukasz Stasiak – eku24.net

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ADAM
9 lat temu

ŁKS spłaca

bylekto
9 lat temu

zarozumiały kierownik królak w b klasie zejdzie na ziemie

hupol
9 lat temu

b klasa i tyle

9 lat temu

a długi kto pospłaca ??