Szczęśliwe utrzymanie KKS Koluszki

O bardzo dużym szczęściu mogą mówić piłkarze KKS Koluszki. Podopieczni Damiana Wójciaka w meczu ostatniej 30. kolejki łódzkiej klasy okręgowej zremisowali na wyjeździe z Andrespolią Wiśniowa Góra 3:3. W końcowym rozrachunku oprócz koluszkowian aż trzy drużyny zgromadziły po 38 punktów i o spadku zadecydowała mała tabelka, w której najsłabiej wypadł GLKS Dłutów.

KKS prowadził do 80. minuty w Wiśniowej Górze 3:0 i wyglądało na to, że goście spokojnie zapewnią sobie utrzymanie. Tymczasem dziesięć minut przed końcem Andrespolia ruszyła do odrabiania strat i w końcówce doprowadziła do remisu. Mimo takiego wyniku ten jeden punkt odegrał w końcowym rozrachunku bardzo dużą rolę. Swoje mecze przegrały bowiem: Polonia Andrzejów, LZS Justynów i GLKS Dłutów. Te trzy zespoły i KKS Koluszki zgromadziły w całym sezonie po 38 punktów i o poszczególnych miejscach w ligowej tabeli zadecydowała mała tabelka. W niej najlepszy bilans uzyskał LZS Justynów, druga w kolejności jest Polonia Andrzejów, trzeci KKS Koluszki, a czwarty GLKS Dłutów i to właśnie ten zespół spadł razem z Krośniewianką Krośniewice, LKS Różyca i Pogonią Rogów do klasy A.

Mała tabelka:
1. LZS Justynów 6 12 pkt 17:11
2. Polonia Andrzejów 6 10 pkt 11:10
3. KKS Koluszki 6 7 pkt 11:14
4. GLKS Dłutów 6 6 pkt 12:16

Rzutem na taśmę utrzymanie w klasie okręgowej zapewniły sobie rezerwy Sokoła Aleksandrów, które wygrały z rezerwami Zawiszy Rzgów 2:0. Poniżej prezentujemy komplet wyników 30. kolejki.