Concordia przegrała mecz o życie

Concordia Piotrków przegrała mecz ostatniej kolejki IV ligi łódzkiej z Mazovią Rawa Mazowiecka 1:2 (0:2) i najprawdopodobniej to przesądziło o degradacji piotrkowskiej drużyny do klasy okręgowej. Gospodarze zagrali zdecydowanie słabiej niż w poprzednich meczach i doznali zasłużonej porażki.

Concordia aby myśleć o utrzymaniu w lidze musiała spotkanie z Mazovią wygrać. Nieoczekiwanie jednak to goście od początku meczu przejęli DSCF4137inicjatywę. W 16. minucie Krystian Wieczorek wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i Kamil Bruchajzer musiał wyjmować piłkę z bramki. Cztery minuty później Jakub Mierzejewski podał przed pole karne do Roberta Ornafy. Zawodnik Mazovii zdecydował się na strzał z ponad dwudziestu metrów i podwyższył prowadzenie przyjezdnych. Dwubramkowe prowadzenie uspokoiło gości, którzy cofnęli się na własną połowę. Concordia próbowała atakować, ale najbardziej bramkostrzelny zawodnik gospodarzy Kamil Kowalczyk niewiele mógł zdziałać. Był pilnowany momentami nawet przez trzech zawodników Mazovii.
W drugiej połowie Concordia ruszyła do zdecydowanych ataków. Pod bramką Rafała Sadowskiego brakowało jednak precyzji. W 60. minucie Sadowski popisał się świetną interwencją po strzale Diego Bezerry. W odpowiedzi potężnym uderzeniem z ponad 30 metrów popisał się Sylwester Kowalczyk. Piłka minimalnie minęła bramkę Kamila Bruchajzera. Mazovia zachowała czyste konto do 70. minuty. Wówczas to obrońcom gości urwał się Kowalczyk i strzelił kontaktowego gola. Chwilę później do remisu mógł doprowadzić Anikson. Zamiast do bramki trafił jednak w słupek. W słupek trafił również z wolnego Kowalczyk w 87. minucie. W końcówce meczu spadł rzęsisty deszcz. Wyglądało to tak jakby niebo zapłakało nad spadkiem Concordii do klasy okręgowej.

Concordia Piotrków – Mazovia Rawa Mazowiecka 1:2 (0:2)
Bramki: Kamil Kowalczyk 70 – Krystian Wieczorek 16, Robert Ornafa 20

Concordia: Bruchajzer –  Turniak (33′ Pietrykowski ż), Łubowski, Mazurkiewicz, Kukułka ż – Kowalski ż, Anikson, Bezerra ż, cz, Bąbol ż (68′ Jaworski), Krawczyk – Kowalczyk.
Trenerzy: Jakub Pietrykowski, Lech Świstak

Mazovia: Sadowski – Kowalczyk, Kozik, Karaś ż, Marszałek (63′ Cukiert) – Ornafa ż, Wieczorek, Bednarek, Burzyński ż, Stasiewicz – Mierzejewski.
Trener: Dariusz Mozga

Sędziował: Tomasz Ksyta (Łódź). Widzów: 100