AKTUALNOŚCI
Zmiany w ligach wojewódzkich

Nadchodzący sezon przyniesie wiele zmian w systemie lig wojewódzkich. Łódzki Związek Piłki Nożnej zdecydował o utworzeniu dwóch lig w czterech kategoriach wiekowych (junior starszy, junior młodszy B2 (dawniej liga Kazimierza Deyny), trampkarz starszy (dawniej liga Jerzego Michałowicza) i trampkarz młodszy (dawniej liga Wacława Kuchara).

Bez większych zmian prowadzone będą tylko rozgrywki w lidze wojewódzkiej juniorów młodszych. – Możemy już oficjalnie powiedzieć, że tworzymy drugie ligi wojewódzkie celem podwyższenia poziomu rywalizacji. W pierwszej i drugiej lidze będzie grało po osiem drużyn. Adam KazmierczakŁącznie zagrają one między sobą cztery mecze, tak zwanym systemem szkockim – wyjaśnia Adam Kaźmierczak, urzędujący wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Druga liga stworzona zostanie z drużyn, które w poprzednim sezonie zajęły miejsca 7-12 oraz zespołów, które przegrały niedawne baraże o awans do I ligi wojewódzkiej.  – Czekamy na potwierdzenia udziału. Jeśli któraś z tych drużyn się nie zgłosi, wtedy skład II ligi uzupełnią drużyny z poszczególnych okręgów – dodaje Kaźmierczak.

Od sezonu 2014/2015 zmienia się również nazewnictwo poszczególnych lig. Związane to jest z unifikacją przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Oto zmiany w nazewnictwie rozgrywek:
liga wojewódzka juniorów starszych – liga wojewódzka juniorów starszych A1-A2 (Under 19, Under 18)
liga wojewódzka juniorów młodszych – liga wojewódzka juniorów młodszych B1
liga wojewódzka im. Kazimierza Deyny – liga wojewódzka juniorów młodszych B2 (Under 16)
liga wojewódzka im. Jerzego Michałowicza – liga wojewódzka trampkarzy starszych
liga wojewódzka im. Wacława Kuchara – liga wojewódzka trampkarzy młodszych

Pierwsze, wstępne terminarze powinniśmy opracować w połowie lipca. Najpierw chcemy ułożyć rozgrywki w ligach seniorskich, a później zajmiemy się rozgrywkami grup młodzieżowych. Do końca lipca wszystko powinno być opracowane – kończy Adam Kaźmierczak.

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
jano
9 lat temu

Na pewno krok w dobrym kierunku, będzie więcej meczów wyrównanych.
Trzeba jeszcze coś poprawić z awansem do CLJ i ligi woj. juniorów starszych, gdzie zasady są chore. Starszy rocznik gra baraże i odchodzi, a w lidze będzie grać zupełnie inna drużyna. Bez sensu!