Lechia nie dała szans Polonii

Lechia Tomaszów (III liga łódzko-mazowiecka) nie miała litości dla beniaminka IV ligi łódzkiej i pewnie pokonała Polonię Piotrków w sparingowym spotkaniu, które odbyło się w Piotrkowie. Trener Lechii Andrzej Dec wystawił w tym spotkaniu dwie różne jedenastki, które zagrały porównywalne zawody.

Lechia długo nie mogła objąć prowadzenia. Dopiero w 27. minucie golkipera gospodarzy pokonał Krzysztof Łazowski. Chwilę wcześniej zastąpił na placu gry kontuzjowanego Łukasza Matuszczyka. Mecz był rozgrywany w wolnym tempie i żadna z drużyn nie decydowała się na szaleńcze ataki. Tomaszowianie grali spokojną i poukładaną piłkę i starali się wykorzystać błędy rywali. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Wiktor Żytek. Polonia również miała sytuacje podbramkowe, ale Mariusz Zaor nie popisał się skutecznością.

DSCF4440Drugie czterdzieści pięć minut praktycznie niczym nie różniło się od pierwszej połowy. W dalszym ciągu przewagę miała Lechia i udokumentowała to kolejnymi bramkami. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Mirecki, a w 84. minucie końcowy rezultat ustalił Maciej Witczak. Bramka Mireckiego była przepiękna. Zawodnik Lechii zdecydował się na uderzenie z 35 metrów, a bramkarz Polonii zmuszony był wyjąć piłkę z bramki. Spotkanie obserwował Jakub Grzegorzewski. Pozyskaniem tego zawodnika zainteresowana była Lechia, ale wiele wskazuje na to, że wychowanek Concordii Piotrków grał będzie jesienią w GKS Tychy.

Polonia Piotrków – Lechia Tomaszów 0:4 (0:2)
Krzysztof Łazowski 27, Wiktor Żytek 44, Marcin Mirecki 57, Maciej Witczak 84

Lechia: I połowa: Chachuła – Matysiak, Broniarek, Cyran, Matuszczyk (25′ Łazowski) – Potakowski, Żytek, Tonowicz, Król – Mirecki, Jardel, II połowa: Holewiński – Dolot, Ciupiński, Wiejak, Witczak – Stańdo, Iwańczuk, Mirecki, Łazowski – Kowalczyk, Rogalski.