Ostatni sprawdzian PGE GKS na remis

PGE GKS Bełchatów zremisował 2:2 (2:0) z Miedzią Legnica w swoim ostatnim meczu sparingowym przed nowym sezonem w T-Mobile Ekstraklasie. Bełchatowianie do przerwy prowadzili 2:0, ale w drugiej połowie nie potrafili utrzymać prowadzenia. Bramki dla beniaminka zdobyli: Michał Mak i Błażej Telichowski.

Po raz pierwszy oficjalnie drużyna z Bełchatowa zagrała na GIEKSA Arenie. Tak od piątku nazywa się stadion przy ulicy Sportowej. Przez większość pierwszej połowy gra była wyrównana i dopiero w ostatnim kwadransie gospodarze uzyskali widoczną przewagę. Przełożyło to się na gole. Aleksandra Ptaka pokonali: Michał Mak i Błażej Telichowski. Do szatni zespół Kamila Kieresia zszedł z dwubramkowym prowadzeniem. W przerwie bełchatowscy trenerzy dokonali zmian, a do bramki za Arkadiusza Malarza wszedł Emilijus Zubas.

Druga połowa należała do Miedzi. Pierwszoligowiec doprowadził do wyrównania po trafieniach Dawida Retlewskiego i Bartosza Nowaka. Goście mogli nawet wygrać, ale Zubas nie dał już się pokonać. Ostatni sprawdzian bełchatowian przed inauguracyjnym meczem z Legią Warszawa zakończył się więc remisem, a sztab szkoleniowy PGE GKS ma dużo do myślenia.

PGE GKS Bełchatów – Miedź Legnica 2:2 (2:0)
Bramki dla PGE GKS: Michał Mak 36, Błażej Telichowski 41

PGE GKS Bełchatów (I połowa): Malarz – Basta, Sawala, Telichowski, Norambuena – Mateusz Mak, Baran, Szymański, Michał Mak, Turkovs – Ślusarski.

(II połowa):  Zubas – Norambuena (67′ Witasik), Baranowski, Flis, Mójta (80′ Szymorek) – Sawala (80′ Turniak), Rachwał – Wroński, Poźniak, Prokić (80′ Renusz) – Bartosiak.

Źródło: własne, miedzlegnica.eu