Szynka mógł dać trzy punkty

Remisem 1:1 (0:0) zakończyło się jedno z najciekawszych spotkań 1. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Sokół Aleksandrów podzielił się punktami z Lechią Tomaszów. Goście prowadzili po bramce z rzutu karnego Wiktora Żytka, a gospodarze odpowiedzieli trafieniem Damiana Pawlaka. W końcówce komplet punktów gospodarzom mógł zapewnić Piotr Szynka.

Spotkanie nie było porywające. W pierwszej odsłonie na boisku nie wiele się działo. Dwóch dobrych sytuacji nie wykorzystał Marcin Mirecki, który najpierw nie trafił do siatki z kilku metrów, a następnie po uderzeniu z dystansu posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką. Lechia starała się grać z kontry. Grę prowadzili gospodarze, ale nie potrafili przełożyć tego na zdobycz bramkową.

Zdecydowanie większe emocje panowały w drugich czterdziestu pięciu minutach. W 53. minucie w polu karnym aleksandrowian faulowany został Daniel Potakowski. Jedenastkę pewnie chwilę później wykorzystał Wiktor Żytek. Od tego momentu wyraźnie do ataku ruszyli piłkarze Sokoła. W 66. minucie po składnej akcji Artura Holewińskiego pokonał Damian Pawlak. Końcówka należała do zielono-białych. Sokół zdecydowanie dążył do zdobycia zwycięskiego gola. Dwóch dobrych okazji sam na sam nie wykorzystał jednak Piotr Szynka i oba zespoły podzieliły się punktami.

Sokół Aleksandrów – Lechia Tomaszów 1:1 (0:0)
Damian Pawlak 66 – Wiktor Żytek 54-karny

Sokół: Ostrowski – Kwiatkowski (90′ Gołuch), Golański, Klepczarek, Gajewski ż- Bierżyński, Osowski ż, Zwoliński (80′ Szynka ż), Obi Uche – Pawlak, Chojecki (83′ Knera).

Lechia: Holewiński – Matysiak, Broniarek, Cyran, Mielczarek ż – Potakowski, Żytek (79′ Iwańczuk), Szymczyk, Król (66′ Matuszczyk) – Mirecki, Stańdo (72′ Jardel Cruz).