Zjednoczeni zatrzymali Mechanika

Zjednoczeni Stryków wygrali 4:1 (1:0) z Mechanikiem Radomsko w meczu 12. kolejki IV ligi łódzkiej. Tym samym podopieczni Tomasza Szcześniaka przerwali znakomitą serię zwycięstw gości, która trwała od pięciu spotkań z rzędu. Radomszczanie kończyli mecz w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Przemysława Kornackiego.

Strykowianie już w 7. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Roberta Kowalczyka. To wyraźnie uspokoiło poczynania gospodarzy, którzy kontrolowali przebieg gry. W pierwszej odsłonie kibice zgromadzeni na trybunach więcej bramek już jednak nie zobaczyli.

Dopiero po zmianie stron po raz drugi trafił Kowalczyk. Napastnik Zjednoczonych był faulowany w polu karnym i sam pewnie wymierzył sprawiedliwość. Chwilę później trzecią bramkę dla strykowian strzelił Sebastian Balcerek. W 67. minucie w wyniku drugiego napomnienia żółtą kartką boisko opuścił Przemysław Kornacki. Mimo to goście byli w stanie zdobyć honorowego gola dzięki trafieniu Jakuba Tazbira w 75. minucie. Już w doliczonym czasie gry końcowy rezultat na 4:1 ustalił Kamil Mazurkiewicz.

Zjednoczeni Stryków – Mechanik Radomsko 4:1 (1:0)
Robert Kowalczyk 7, 52-karny, Sebastian Balcerek 53, Kamil Mazurkiewicz 90+2 – Jakub Tazbir 75

Zjednoczeni: Pająk – Wróblewski (75′ Majewski), Mazurkiewicz, Sender, Drogosz ż – Podedworny, Buchowicz, Lenart (40′ Kluge), Ryplewicz (46′ Stanisławski), Balcerek (60′ Bergiel), Kowalczyk.

Mechanik: Dula – Perliński, Frączyk, Lewacki (60′ Królik), M. Tazbir – J. Tazbir, Kornacki żż cz 67′, M. Antczak (60′ Brych), Olejnik – Walioszczyk (86′ Nowak), Majewski.