AKTUALNOŚCI
Konrad bardzo chciał grać w piłkę

To był jeden z jego pierwszych treningów. Chłopiec bardzo chciał grać w piłkę nożną. Wcześniej nie mógł rozpocząć zajęć, bo zmagał się z ciężką chorobą. Rodzice przywozili go na treningi z małej miejscowości pod Pabianicami. We wrześniu zaczął naukę w Gimnazjum nr 3. Wcześniej z powodu choroby miał indywidualne nauczanie – pisze portal epainfo.pl.


 

Co się stało w piątkowe popołudnie na boisku Włókniarza? Konrad na początku treningu źle się poczuł. Zrobiło mu się słabo. Trener wezwał karetkę pogotowia. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni. Okazało się, że stan chłopca pogarsza się, dlatego dojechała druga, specjalistyczna karetka z lekarzem w zespole. Reanimacja trwała bardzo długo, ale lekarzom nie udało się uratować Konrada. Na boisko przyjechały też patrole policji. Ktoś musiał powiadomić rodzinę o tragedii.

Sprawą najprawdopodobniej zajmie się prokurator. Trzeba sprawdzić czy chłopiec miał odpowiednie badania medyczne i czy mógł uprawiać sport na tym poziomie. Przyczynę śmierci wykaże sekcja zwłok. Pamięć 14-latka uczczono wczoraj między innymi przed meczem łódzkiej klasy okręgowej Startu Brzeziny z Włókniarzem Pabianice.

Łódzki Związek Piłki Nożnej już teraz zapowiada jeszcze bardziej rygorystyczne podejście do sprawy badań lekarskich. – Wiem, że są przypadki kiedy drużyny grają na tak zwaną listę. Nie będzie już takiej możliwości. W poniedziałek wydamy stosowny komunikat. Każdy piłkarz musi mieć wpisane w kartę zawodniczą aktualne, ważne badania lekarskie – mówi urzędujący wiceprezes ŁZPN Adam Kaźmierczak.

Źródło: epainfo.pl, własne

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Miś
9 lat temu

Nie wiem o czym mówicie.?
Mam dwóch chłopców 14 i 15 lat. Zanim lekarz sportowy podstemplował zaświadczenie o możliwości gry w piłkę nożną to musiałem przedłożyć,: laryngologa, okulistę,stomatologa,EKG,pełną morfologię i mocz.
Uważam, że to wina rodziców którzy nie chcą chodzić i dokonać wszystkich specjalistów, a tylko zapłacić …………

rysiu z klanu
9 lat temu

jak jest z tymi aktualnymi, ważnymi badaniami w karcie zawodnika, wiadomo nie od dziś – lekarz też człowiek, a takie „badania” to łatwa kasa zarobiona w niecałe 10 minut (mówię o badaniach dla całego zespołu, nie jednego zawodnika)…tak więc panie wiceprezesie, tej hydrze łba nie ukręcisz, bo ona Polska się nazywa 🙂

LOL BADANIA :O
9 lat temu

Badania są drogi panie łksiaku w każdej juniorskiej lidze robione nie ważne czy to Okręgówka , Wojewódzka czy Centralna. Do gry w jakiejkolwiek lidze potrzebne są badania!

lksiak
9 lat temu

w okregowce nie ma robionych badan a co dopiero u 14letnich dzieci … ozpn powinny cos z tym zrobic jakies testy sprawnosciowe czy cos powinny byc robione