AKTUALNOŚCI
Piotrków: I Turniej Niepodległości

W tym turnieju nieważna była końcowa klasyfikacja. Organizatorzy I Turnieju Niepodległości (rocznik 2006 i młodsi) zdecydowali bowiem, że najważniejsza będzie dobra zabawa. UKS Piotrcovia zaprosił do udziału siedem innych drużyn, a patronat nad imprezą objął prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.

Zawody odbyły się w Hali Relax, a udział wzięły: GKS I Bełchatów, GKS II Bełchatów, Lechia Tomaszów, Pogoń Zduńska Wola, Diament Zduńska Wola, Mazovia Tomaszów, Włókniarz Moszczenica i gospodarz turnieju – UKS Piotrcovia. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym. Po zakończeniu ostatniego meczu każdy z zespołów otrzymał identyczny puchar, a zgodnie z ideą imprezy – wszyscy zostali jego zwycięzcami.

DSCF6644Takie turnieje są niezwykle potrzebne i z przyjemnością przyjąłem zaproszenie organizatorów. To właśnie piłka nożna dzieciaków jest najbardziej czysta, brakuje kalkulacji, a młodzi zawodnicy rywalizują w każdym spotkaniu o zwycięstwo – mówił wychowanek dawnego GKS Piotrcovia, a później zawodnik GKS Bełchatów, RKS Radomsko i Świtu Nowy Dwór Mazowiecki Artur Lamch.

Zdecydowaliśmy, że gramy bez żadnej klasyfikacji zespołowej, a wszyscy uczestnicy mają się dobrze bawić. Każdy z młodych piłkarzy otrzymał medal, a każda z drużyn jednakowy puchar. Za rok zorganizujemy II Turniej Niepodległości, na który już teraz serdecznie zapraszamy – dodał prezes UKS Piotrcovia Marek Wędzonka.

 

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
znajomy
9 lat temu

no i wspaniały komentarz. Ale żeby nie było słowa o OZPN i jego sztygarze?! wstyd dla redakcji