AKTUALNOŚCI
WKS Wieluń traci kolejnych graczy

Przedostatnia drużyna III ligi łódzko-mazowieckiej WKS Wieluń nadal traci zawodników zamiast ich pozyskiwać. W poniedziałek (12 stycznia) z drużyną definitywnie rozstało się dwóch doświadczonych graczy. Mowa o Marcinie Adamczyku i Sebastianie Banasiu, których wiosną nie zobaczymy już na zielonej murawie w wieluńskich barwach.


keeza komplety sportowe

Adamczyk to 33-letni pomocnik, który w Wieluniu grał od trzech i pół roku. W rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 wystąpił w czternastu spotkaniach. Zanotował dwa trafienia, jednak w tym sezonie wpisywał się do sędziowskiego protokołu głównie w inny sposób. Doświadczony pomocnik został napomniany siedmioma żółtymi i dwoma czerwonymi kartkami. Pod tym względem może się z nim jedynie równać Aleksander Ślęzak broniący barw Łódzkiego Klubu Sportowego. Drugi ze wspomnianych to 34-letni obrońca, który jesienią dziesięciokrotnie wybiegał na trzecioligowe boiska, spędzając na nich łącznie 622 minuty.

Wielunianie nie zasypiają jednak gruszek w popiele i wciąż szukają wartościowych wzmocnień. W kręgu zainteresowania sztabu szkoleniowego Marka Przybyła znajdują się między innymi: Damian Dwornik, który w przeszłości reprezentował już czarno-czerwonych, lecz w zeszłym sezonie postanowił spróbować swoich sił w Omedze Kleszczów. Sprawdzani są również: Bartosz Pawlak, syn byłego trenera Widzewa Łódź Rafała Pawlaka i gracz Odry Opole oraz dwaj zawodnicy UKS SMS Łódź, którzy jesień spędzili na wypożyczeniu do grającego w III lidze dolnośląsko-lubuskiej – Piasta Karnin. Z pierwszą drużyną trenują także trzej juniorzy WKS: Maciej Uryszek, Hubert Żuraw oraz Bartosz Kolanek. W tym tygodniu do treningów, po kontuzji ma powrócić inny z zawodników, 32-letni Paweł Dubiel – będący jednocześnie wychowankiem wieluńskiego klubu. Doświadczony obrońca z powodu urazu musiał opuścić pięć ostatnich kolejek minionej rundy.

W sobotę 17 stycznia WKS powalczy o zwycięstwo w XXIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Mistrzostwo Okręgu Sieradzkiego. Turniej odbędzie się w hali Sieradzkiej Jednostki Wojskowej. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 9:00. Podopieczni trenera Marka Przybyła znaleźli się w grupie B, w której o wejście do fazy pucharowej rywalizowali będą z Zawiszą Pajęczno, Jutrzenką Warta oraz KS Chojne.

Pierwszy sparing na pełnowymiarowym boisku WKS rozegra 24 stycznia, kiedy to zmierzy się z Piastem Żmigród – dwunastą siłą III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Spotkanie zostanie rozegrane w Trzebnicy.

Źródło: radiozw.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments