Remisowy sparing z FK Taraz

W trzecim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji drużyna PGE GKS Bełchatów zremisowała z kazachskim FK Taraz 3:3 (3:2). W naszym zespole zagrało wielu wychowanków. Jutro o 14:00 inny skład PGE GKS zmierzy się ze słoweńskim NK Maribor. To uczestnik fazy grupowej piłkarskiej Champions League.

Pierwsi na prowadzenie w tym spotkaniu wyszli Kazachowie, którzy zdobyli bramkę już w 9. minucie. Wyrównał Andreja Prokić, który w 13. minucie wbił piłkę do siatki gości po strąceniu przez Szymona Sawalę. W 25. minucie ponownie bramkę zdobył FK Taraz, ale ambitni bełchatowianie znów wyrównali za sprawą skutecznie egzekwowanego rzutu karnego przez Kamila Poźniaka po faulu na Sebastianie Olszarze. W 36. minucie asystę Łukasza Wrońskiego wykorzystał Olszar i PGE GKS objął prowadzenie 3:2. W drugiej połowie bardzo odmłodzona drużyna „Brunatnych” straciła w 65. minucie bramkę. Tym samym mecz zakończył się remisem.

PGE GKS Bełchatów – FK Taraz 3:3 (3:2)
Bramki dla PGE GKS: Andreja Prokić 13., Kamil Poźniak 29-karny, Sebastian Olszar 36

Skład PGE GKS: Paweł Lenarcik – Paweł Zięba, Seweryn Michalski, Szymon Sawala, Mateusz Szymorek (60′ Krystian Stolarczyk) – Kamil Poźniak (60′ Robert Dadok), Piotr Witasik – Łukasz Wroński (46′ Bartłomiej Bartosiak), Kamil Wacławczyk (65′ Bartłomiej Kondracki), Andreja Prokić – Sebastian Olszar (46′ Dawid Flaszka).

Źródło: gksbelchatow.com