Sparingowa porażka Widzewa

Widzew Łódź przegrał z Pogonią Siedlce 0:2 (0:1) w kontrolnym spotkaniu dwóch pierwszoligowych outsiderów, które rozegrane zostało w Gutowie Małym. Obie bramki zespół Wojciecha Stawowego stracił po rzutach karnych. Sam jedenastki nie potrafił wykorzystać.

Gdybyśmy odwrócili tabelę I ligi to na czele znajdowałyby się drużyny, którym przyszło zmierzyć się w słoneczne lutowe popołudnie w Gutowie Małym. Oba zespoły znacznie przebudowały swój skład z nadzieją na skuteczną walkę o ligowe utrzymanie. W 24. minucie Pogoń objęła prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego Antonio Calderona. Do wyrównania mógł doprowadzić chwilę przed końcem pierwszej połowy Mariusz Rybicki. Doświadczony bramkarz Pogoni Jacek Kozaczyński obronił jednak jego strzał.
W drugiej połowie padła jedna bramka. Zdobyli ją siedlczanie po drugiej wykorzystanej jedenastce przez Calderona. Mimo przewagi w końcówce meczu Widzew nie potrafił zdobyć nawet honorowego gola i Pogoń wygrała ostatecznie 2:0.

Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 0:2 (0:1)
Widzew: Perdijić (46′ Krakowiak) – Lisowski (46′ Brodziński), Kasperkiewicz (46′ Injac), Mroziński, Kimura (46′ Kozłowski) – Rozwandowicz (46′ Kasprzak), Nishi, Warchoł (46′ Batrović), Straus (75′ Janiec), Osmanaj – Rybicki (64′ Kowal).

Źródło: własne, widzewlodz.pl