Hurtap Łęczyca nie obroni mistrzostwa

Weterani Hurtapu Łęczyca nie awansowali do finału halowych mistrzostw Polski powyżej 35 lat, które rozgrywane są w Łęczycy. Po zwycięstwie w grupie eliminacyjnej zawodnicy Hurtapu po dogrywce przegrali w półfinale Irex-Gaz Chorzów 1:3.

W półfinale wynik otworzył w 10. minucie Marcin Pawłowski, który pewnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Irex-Gazu. Kiedy wydawało się, że ten wynik utrzyma się już do końca meczu chorzowianie doprowadzili do remisu. Wyrównującego gola zdobyli na minutę przed końcem.

O awansie do finału zdecydowała więc dogrywka. W niej dwie bramki zdobyli zawodnicy Irex-Gazu i to oni zagrają o złoto. Rywalem będzie Rowibau Gliwice lub Dan Cake Polonia Rzeszów. Hurtapowi pozostała walka o brązowy medal.