AKTUALNOŚCI
Trenerzy ŁKS skompletowali kadrę

Wygląda na to, że ŁKS Łódź skompletował już kadrę na rundę wiosenną trzeciej ligi. Poza Mauricio Martinsem w piątek swój kontrakt podpisał także obserwowany dopiero od czwartku i tylko podczas treningów Dominik Głowiński. Tym samym wszyscy testowani związali się z klubem z al. Unii Lubelskiej.


keeza komplety sportowe

Podobnie jak wcześniej Dawid Piekielny, Bartosz Bujalski i Mauricio Martins, 19-letni pomocnik podpisał z Łódzkim Klubem Sportowym kontrakt do końca czerwca, również z opcją jego przedłużenia. Tym samym wszyscy zawodnicy, którzy do tej pory pojawili się na testach w zespole z al. Unii Lubelskiej zawarli umowy z klubem. Od razu na dłużej związano się jedynie z Michałem Kołbą.

Dodatkowo prawie wszyscy zostali już uprawnieni do gry w trzeciej lidze. Jedynym nowym piłkarzem, co do którego nie udało się dopełnić formalności, jest Brazylijczyk Mauricio Martins. PZPN z początkiem tygodnia wystąpił do Albańskiej Federacji Piłkarskiej o jego certyfikat. Dopiero gdy ten dotrze do Polski pomocnik będzie mógł stać się pełnoprawnym członkiem zespołu.

Podpisanie kontraktu z ostatnim testowanym i zgłoszenie zawodników w związku oznacza, że kadra Łódzkiego Klubu Sportowego na rundę wiosenną jest już praktycznie skompletowana. Trener Marek Chojnacki od jakiegoś czasu bowiem podkreślał, że nie przewiduje pojawienia się kolejnych piłkarzy na zajęciach i jedynie Dominik Głowiński był tu wyjątkiem. Po bardzo szybkiej decyzji w jego sprawie rozpocznie się teraz walka o pierwszy skład. Na ocenę swoich podopiecznych i ustalenie wyjściowej jedenastki szkoleniowcy mają jeszcze ponad trzy tygodnie. W międzyczasie, poza treningami, przyjrzą się zawodnikom także w kolejnych zimowych sparingach.

Przed startem rundy rewanżowej łodzianie zmierzą się jeszcze w najbliższą sobotę z Zawiszą Rzgów i później z ligowym rywalem, Sokołem Aleksandrów. Na koniec pozostanie im mecz kontrolny z KS Paradyż, który rozegrają zamiast odwołanego spotkania z wycofanym z trzeciej ligi GKP Targówek.

Autor: MW, Zdjęcie: Jareczek

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawy
9 lat temu

niestety najgorsze jest to, że tą kadrę kompletuje klient, który „poznał” się na walorach Paulihno z londyńskich kogutów 🙁